fbpx
  • 0 Елементи - 0.00 грн.
    • Немає товарів у кошику.
Збірка дитячих казок «Сім святкових бажань. Підслухано та записано від Ісландії до Китаю» створена українськими письменниками та ілюстраторами

Збірка казок «Сім святкових бажань» – книга, яку хочеться мати до зимових свят та яка збере у теплому колі всю сім’ю, даруючи чарівний настрій.

Що створює зимовий святковий настрій дітей? Звичайно, книги. Саме вони заохочують малечу очікувати новорічних і різдвяних днів, а також поселяють у маленьких душах віру в справжнє диво. Та не в усіх країнах свята проводяться однаково, адже всюди є свої традиції, які шануються сотнями років. І як же цікаво зазирнути за таємничу завісу відмічання чудесних зимових подій в інших державах!

Книга «Сім святкових бажань. Підслухано та записано від Ісландії до Китаю» розповість про найцікавіші, популярні та зворушливі традиції проведення зимових свят у різних країнах світу. Вона являє собою барвисту збірку з семи казок, кожна з яких уособлює певну державу та має захопливий сюжет. Над створенням книги працювали талановиті українські письменники та ілюстратори, які спільними зусиллями створили щось дійсно неймовірне.

Подорожуємо світом із книгою

Чотирнадцятий Йольський хлопець (Ісландія)

Збірка дитячих казок «Сім святкових бажань. Підслухано та записано від Ісландії до Китаю» створена українськими письменниками та ілюстраторами

Перша історія у збірці розповість про різдвяні традиції далекої північної країни, де взимку день триває всього 4 години, а природа вражає своїми первозданними пейзажами. Це скеляста, омита холодним океаном і гарячими джерелами, така незвична Ісландія. Люди в Ісландії зберігають не тільки природу своєї країни, а й свої давні казки та перекази (створені ще за часів вікінгів.)

Малому Ейнару, який живе в цій країні, дуже кортіло хоч якось наблизити дні різдвяного святкування. Звісно, йому не терпілося отримати свої подарунки. Але ще більше він хотів побачити тих, хто їх принесе. Адже Ісландія – країна, унікальна у всьому, то ж на Різдво там до дітей приходить не Дід Мороз і не Святий Миколай. І навіть не різдвяний гном! І цей «хтось» не один! А тринадцять тролів-бешкетників, які втілюють суперечливий дух своєї країни.

Ви можете разом із маленьким героєм бешкетної казки Юліти Ран познайомитися з чудовими персонажами з давніх ісландських оповідок. Ці символи тамтешніх святкувань знають, як весело провести останні дні року!

Чудові зимні ілюстрації до казки створила Ксенія Маркевич.

Авторка: Юліта Ран

Ілюстраторка: Ксенія Маркевич

Щасливого Різдва, Карле! (Швеція)

Збірка дитячих казок «Сім святкових бажань. Підслухано та записано від Ісландії до Китаю» створена українськими письменниками та ілюстраторами

Друга історія – принесена північним вітром з чудової країни, де вміють шанувати святкові традиції. Попри те, що її жителі підтримують сучасні тенденції, вони дуже люблять родинний затишок під час святкування улюблених свят. У всьому світі з книжок та фільмів відомо, як тепло і яскраво відзначають Різдво у Швеції.

Там також немає Діда Мороза, та є інший уважний до традицій та відповідальний персонаж – почесний громадянин Швеції гном Юльтомтен. Він зі своїми вірними помічниками цього разу має встигнути багато чого: відвідати святкування світлого Дня Святої Люсії, допомогти людям підготуватися до Різдва – щоб було дотримано всіх звичаїв! І обов’язково привітати малого Отто, який також вважає, що свято має бути у кожного. Та чи вдасться їм все це?

Дізнайтеся зі зворушливої казки Олександра Дерманського про справжню відданість різдвяному диву! Яскраві та затишні ілюстрації до неї створила Євгенка Чугуй.

Автор: Олександр Дермнський

Ілюстраторка: Євгенка Чугуй

Уночі Бефана ходить… (Італія)

Збірка дитячих казок «Сім святкових бажань. Підслухано та записано від Ісландії до Китаю» створена українськими письменниками та ілюстраторами

Третя історія у збірці – з країни смачнючої піци, барвистих карнавалів, давніх сімейних традицій і дивовижної архітектури.

Так, мова про Італію. Там дуже шанують Різдво: католики – як диво народження Христа, і абсолютно всі – як найзатишніше родинне свято. Але святкування з цього дня в Італії тільки починаються!

Певно, ви чули, що італійці мають свого Діда Мороза, якого звуть Баббо Наталє. Проте шестирічний Луїджі переймається щодо іншого чарівного героя. Це стара Бефана. Про неї кажуть, що вона не любить бешкетників і своєю мітлою змітає усі свята, бо приходить в останнє з них – на Епіфанію. Саме це й бентежить Луїджі. Та чи дійсно вона така безсердечна? Чи справді не дає подарунків через пустощі? І хто вона взагалі така?

Чарівна, надихаюча, сповнена віри у велике Диво казка Мії Марченко розповість найправдивішу легенду про цю незвичайну, суто італійську чаклунку. А уявити її допоможуть живі й емоційні ілюстрації Наталії Гайди.

Авторка: Мія Марченко

Ілюстраторка: Наталя Гайда

Дрезденське диво (Німеччина)

Збірка дитячих казок «Сім святкових бажань. Підслухано та записано від Ісландії до Китаю» створена українськими письменниками та ілюстраторами

У багатьох країнах на Різдво люди полюбляють прогулянки прикрашеними зимовими вулицями. А щоб зігрітися і провести їх справді весело, відвідують різдвяні ярмарки. Наступна історія нашої збірки про найдавніший з них – Штріцельмаркт, що проходить вже майже 600 років у самому серці Дрездена, що в Німеччині.

Щороку на Штріцельмаркт приїздять талановиті ремісники, вправні кухарі з усієї Саксонії, а туристи – з усього світу. Проте окрім людей там збираються безліч чарівних істот – символів ярмарку, персонажів казок. І звісно ж, там можна зустріти Санту. Хлопчику на ім’я Лукас дуже кортить його побачити та розказати про своє заповітне різдвяне бажання. Ось тільки цього року йому не пощастило захворіти у розпал свят. Та це не має стати на заваді казковим дивам, які стануться із ним та іншими персонажами надзвичайної казки, яку написав для вас Олег Чаклун. Наповнені світлою атмосферою ілюстрації – роботи Ірини Костиренко.

Автор: Олег Чаклун

Ілюстраторка: Ірина Костиренко

І раптом усе засяяло (Індія)

Історія з країни яскравих барв, цікавих переказів, однієї з найдавніших культур, де у колоритній казці поєдналося минуле з теперішнім. Надзвичайна Індія. Де поряд з гамірними вулицями височіють старовинні храми, де природу вважають священною і мають безліч грандіозних свят. Одне з них – Дівалі, яке вважається індуїстським Новим роком.

У родині малого Праная дуже люблять це свято та ретельно до нього готуються: прикрашають оселю, виконують священні обряди. Хлопчик хоче за звичаєм привітати зі святом свою сестру. Подарунок має бути найкращим, і Пранай вже достатньо дорослий, щоб добути його самостійно! Він впорається з усіма завданнями та пригодами, адже під час світлого Дівалі все навколо наче повниться добром.

Цю історію про безпосередню любов до близьких створила Оксана Давидова, а по-східному теплі ілюстрації до неї – Юлія Бесарабська.

Авторка: Оксана Давидова

Ілюстраторка: Юлія Веретильник

Повертайся, соколе (Азербайджан)

Шоста історія нашої збірки – має впізнаваний колорит Близького Сходу. У ній ітиметься про країну соковитих гранатів, чайної культури, гостинного столу, солодкої пахлави – Азербайджан. Її жителі мають свій прадавній Новий рік – свято Новруз-Байрам, традиції якого занесені до всесвітнього культурного надбання ЮНЕСКО.

Кожного року в цей важливий день родина Руфата намагається зібратися разом у домі бабусі з дідусем. І цьогоріч усі сини, дочки та численні онуки приїхали до рідного села. Дітлахи тільки й чекають на солодкі наїдки, грають та плентаються під ногами дорослих. Але бабуся виглядає збентеженою, і Руфат знає, чому і на кого вона чекає понад усе. Тонку, наповнену східною атмосферою та символами історію про міцні родинні зв’язки написала для вас Юлія Ілюха. А тендітні ілюстрації до неї створені Мар’яною Микитюк.

Авторка: Юлія Ілюха

Ілюстраторка: Мар’яна Микитюк

Ян і Червоний дракон (Китай)

Коли ми вже починаємо ховати новорічні прикраси, на іншому кінці світу їх тільки готують. Проте і ми чекаємо на свято, про яке розповідає остання казка нашої збірки, бо з нього починається рік за Східним календарем. Ви, певне, здогадалися, що мова про китайський Новий рік.

Для багатьох це свято асоціюється з гучними вуличними парадами, червоно-золотими прикрасами, неймовірними феєрверками і тваринами-символами року. Для шестирічної дівчинки з тендітним іменем Ян усе це теж важливо. Але якщо для когось це просто традиції та оповідки, то для Ян нема межі між метушливою дійсністю та новорічною казкою. Вона вірить, що в цей святковий час здійсняться всі її найзаповітніші мрії. Навіть якщо вони здаються неймовірними.

Познайомитися з Ян і традиціями її крани ви зможете у зворушливій історії Ганни Осадко, ніжно проілюстрованій Ксенією Маркевич.

Авторка: Ганна Осадко

Ілюстраторка:Ксенія Маркевич

Відчуйте теплий та світлий дух зимових свят з нашою збіркою «Сім святкових бажань»!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.