fbpx
  • 0 Елементи - 0.00 грн.
    • Немає товарів у кошику.
0-1

Існують книги, вартість яких просто шокує. Давайте дізнаємося, хто ж потрапив до десятки найцінніших друкованих видань.

У 10 найдорожчих книг в історії людства на сьогодні входить три рукописи та сім друкованих примірників:

1. «Лестерський кодекс», Леонардо да Вінчі (The Codex Leicester, Leonardo da Vinci)

$ 30,8 млн, 1994 рік, аукціон Christie’s ($ 44,6 млн в нинішній ціні)

«Лестерський кодекс», Леонардо да Вінчі (The Codex Leicester, Leonardo da Vinci)

Зошит записів Леонардо да Вінчі, зроблених ним під час життя в Мілані в 1506-1510 роках. Манускрипт складається з 18 аркушів паперу, списаних з обох сторін і складених таким чином, щоб разом вони утворили зошит на 72 сторінки. Нотатки Леонардо написані особливим чином, його власним «дзеркальним» шрифтом. Прочитати їх можна тільки за допомогою дзеркала. Записи присвячені різним явищам, про природу яких розмірковував Леонардо: чому світиться Місяць, як і чому тече вода в річках, звідки беруться скам’янілості, з чого складаються мінерали і так далі. Зошит також містить велику кількість математичних розрахунків, діаграм і малюнків. «Лестерським» кодекс був названий на честь графа Лестера, який купив манускрипт в 1717 році.

2. Євангеліє Генріха Лева (Das Evangeliar Heinrichs des Löwen)

$ 12,4 млн, 1983 рік, аукціон Sotheby’s ($ 26,7 млн в нинішній ціні)

стаття про 10 найдорожчих книг у світі, Євангеліє Генріха Лева (Das Evangeliar Heinrichs des Löwen)

Рукописне видання Євангелія, виготовлене приблизно в 1188 році на замовлення Генріха Лева (1129-1195) – герцога Саксонії і Баварії та представника династії Романових. Манускрипт містить в собі чотири Євангелія та налічує 226 сторінок, оформлених в унікальному стилі ченцями та послушниками бенедиктинського абатства Хельмарсхаузен. Після смерті Генріха Лева манускрипт довгий час вважався втраченим. У XIX столітті він був виявлений в Празі, а в 1861 році його придбав Георг V, король Ганновера, засновником якого вважається Генріх Лев. В даний час манускрипт зберігається в бібліотеці імені герцога Августа в місті Вольфенбюттель (Німеччина).

3. «Птахи Америки», Джон Джеймс Одюбон (The Birds of America, John James Audubon)

$ 8,8 млн, 2000 рік, аукціон Christie’s ($ 11 млн в нинішній ціні)

 «Птахи Америки», Джон Джеймс Одюбон (The Birds of America, John James Audubon)

«Птахи Америки» – книга унікальна в багатьох відносинах. Її перше видання друкувалося в США в 1827-1838 роках, а за цей час було випущено всього близько 200 примірників, надрукованих в гігантському форматі. Кожна сторінка має 127 см у висоту. Повний примірник «Птахів Америки» містить 435 розфарбованих вручну відбитків гравюр, на яких птахи зображені в натуральну величину.

4. «Кентерберійські оповідання», Джеффрі Чосер (The Canterbury Tales, Geoffrey Chaucer)

$ 7,5 млн, 1998 рік, аукціон Christie’s ($ 9,9 млн в нинішній ціні)

«Кентерберійські оповідання», Джеффрі Чосер (The Canterbury Tales, Geoffrey Chaucer)

Унікальний екземпляр першого видання «Кентерберійських оповідань» Джеффрі Чосера, «батька англійської поезії» і одного з родоначальників англійської літератури. Книга надрукована в 1477 році в друкарні англійського першодрукаря Вільяма Кекстона в Вестмінстерському абатстві. У книги багата власна історія: перша її поява на аукціонних торгах відноситься до 1776 році, коли вона була продана на Christie’s за £ 6. У 1998 році книга стала власністю групи лондонських книготорговців.

5. «Бестіарій герцога Нортумберлендского» (The Northumberland Bestiary)

$ 5,85 млн, 1990 рік, аукціон Sotheby’s ($ 9,6 млн в нинішній ціні)

стаття про 10 найдорожчих книг у світі, «Бестіарій герцога Нортумберлендского» (The Northumberland Bestiary)

Рукописний бестіарій – свого роду середньовічна енциклопедія тваринного світу, що містить 112 кольорових зображень реальних і вигаданих істот з описами на 148 сторінках. Автор рукописної книги невідомий, примірник датований приблизно 1250-1260 роками. Подібних англійських бестіаріїв у всьому світі збереглося не більше 40, і вони вкрай рідко потрапляють на ринок. Як пояснювали експерти будинку Sotheby’s в 1990 році, до цього бестіарій в останній раз виставлявся на аукціон в 1889 році.

6. Біблія Гутенберга (The Gutenberg Bible)

$ 5,4 млн, 1987 рік, аукціон Christie’s ($ 10,2 в нинішній ціні)

стаття про 10 найдорожчих книг у світі, Біблія Гутенберга (The Gutenberg Bible)

Унікальний екземпляр Біблії першодрукаря Йоганна Гутенберга – книга надрукована за допомогою набору з рухомих літер. А саме її 42-рядковий варіант у форматі in folio. 42-рядкова Біблія відома серед бібліофілів як «Біблія Мазаріні», в честь кардинала і першого міністра Франції Джуліо Мазаріні, в паперах якого в 1760 році був виявлений перший примірник такої Біблії. За даними Музею Гутенберга, всього на початку 1450-х років було віддруковано близько 180 примірників 42-рядкової Біблії, з яких до нашого часу збереглися 48.

7. «Перше фоліо: комедії, хроніки і трагедії», Вільям Шекспір (William Shakespeare’s First Folio: Comedies, Histories and Tragedies)

$ 5,2 млн, 2006 рік, аукціон Sotheby’s ($ 5,5 млн в нинішній ціні)

стаття про 10 найдорожчих книг у світі, Перше фоліо: комедії, хроніки і трагедії», Вільям Шекспір (William Shakespeare's First Folio: Comedies, Histories and Tragedies)

Примірник першого збірника п’єс Вільяма Шекспіра, виданого в 1623 році Джоном Хемінгом і Генрі Конделом, учасниками шекспірівської трупи. В «Перше фоліо» увійшли 36 п’єс Шекспіра, тобто майже всі його п’єси, за винятком «Перікла» і «Двох знатних родичів». До теперішнього часу збереглося всього 40 повних екземплярів першого видання, з яких в приватних руках знаходяться лише два, в тому числі проданий на Sotheby’s.

8. «Про плодові дерева», Анрі Луї Дюамель дю Монсо (Traité des Arbres Fruitiers, Henri Louis Duhamel du Monceau)

$ 4,5 млн, 2006 рік, аукціон Pierre Bergé & Associés (Брюссель) ($ 4,8 млн в нинішній ціні)

стаття про 10 найдорожчих книг у світі

Трактат про плодові дерева, написаний французьким фізиком, хіміком, агрономом, членом Академії наук Анрі Луї Дюамель дю Монсо (1700-1782). У книзі зібрані та підсумовані тридцятирічні спостереження і експерименти з фруктовими деревами. Чудово оформлений двотомник з ілюстраціями цілого ряду відомих художників того часу, які зображують 16 видів фруктових дерев, їх плоди, листя, насіння, фрукти. Даний екземпляр книги був закуплений в особисту бібліотеку короля Людовика XV, для чого був видрукуваний в особливо розкішному вигляді, з позолоченою обкладинкою.

9. «Географія» («Космографія»), Птолемей (Ptolemy’s «Geographia» (aka «Cosmographia»)

$ 3,99 млн, 2006 рік, Sotheby’s ($ 4,3 млн в нинішній ціні)

стаття про 10 найдорожчих книг у світі, «Географія» («Космографія»), Птолемей

Рідкісний екземпляр першого в світі друкованого атласу, який з’явився в 1477 році в італійській Болоньї за зразками карт давньогрецького астронома, математика і географа Клавдія Птолемея 150 року до н. е. Атлас належав відомому британському колекціонеру лорду Вардінгтону, багатство якого налічувало приблизно 700 старовинних книг і 60 000 карт. Перше видання «Космографії» стало перлиною цієї колекції, яка ледь не була знищена пожежею в його заміському будинку в 2004 році, але була врятована зусиллями родичів і сусідів колекціонера.

10. Єврейська Біблія (Hebrew Bible)

$ 3,18 млн, 1989 рік, Sotheby’s ($ 5,5 млн в нинішній ціні)

стаття про 10 найдорожчих книг у світі,

Єврейське Священне писання, назване єврейськими богословами Танах, яке складається з 24 книг в трьох розділах: Тора, Невіім і Ктувим. За змістом майже повністю відповідає християнському Старому Заповіту. Даний екземпляр створений у Вавилоні в IX-X століттях н. е. і є одним з найдавніших і найдорожчих рукописів на івриті.

Ось така вона десятка найдорожчих книг, яка захоплює не лише своєю вартістю, а величезним значенням у світі літератури!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.