fbpx
  • 0 Елементи - 0.00 грн.
    • Немає товарів у кошику.
Джулія Дональдсон

Ім’я Джулії Дональдсон відоме у всьому світі. Її книгами зачитуються мільйони дітей. Дізнаймося трохи більше про письменницю та її книги, які видані українською.

Джулія Дональдсон – не просто письменниця, а талановита драматург, поетеса, акторка та співачка. Її книги стали легендами у світі дитячої літератури та подарували неймовірне проведення часу, як дітям, так і дорослим. Історії створені Джулією знайшли своє продовження не лише в книгах, а й у мультиплікаційних стрічках, виставах, кліпах, піснях та іграх. Хто ж така ця чарівна Джулія?!

Трохи біографії Джулії Дональдсон

Джулія Дональдсон

Джулія народилася і виросла в невеличкому містечку Хемстеді біля Лондона. Батьки майбутньої письменниці працювали у військовій сфері. Мати та батько, який тривалий період часу провів у таборі для військовополонених, гарно знали німецьку та виконували роботу перекладачів.

З поезією Джулія познайомилась ще в дитинстві. Батько подарував їй книгу «Книга тисячі віршів», яку дівчинка надзвичайно полюбила. Джулія навчалася в початковій школі New End, а потім перейшла в спеціалізовану школу для дівчаток. В школі вона брала постійну участь у драматичному гуртку. З юних років дівчина активно захоплювалася вивченням іноземних мов. До 19 років Джулія знала на високому рівні німецьку, французьку та італійську мови.

Дональдсон вивчала драму та французьку мову в Брістольському університеті (1967-1970). Там вона виступала в різноманітних постановках і навчилася грі на гітарі. Пізніше Джулія з другом Селлом поїхали до Парижу, де грали на гітарах перед публікою в кафе за гроші. До них приєднався студент-медик Малькольм, і тріо виконувало різні пісні з мюзиклів та гурту The Beatles для публіки. Джулія і Малькольм в 1970 році відвідали Америку, подорожуючи по Сіетлу та Сан-Франциско. Після повернення дует грав у ресторанах і почав брати участь в різноманітних заходах.

В 1972 році Джулія і Малькольм одружилися. Вони переїхали до Брайтона, де Дональдсон почала працювати редактором книжкового видавництва Robert Tyndall, а її чоловік став лікарем педіатричного відділення.

У віці 30 років Джулії поставили важкий діагноз, який призвів до втрати слуху. Вона могла чути лише невеличкий діапазон звуків, але швидко навчилася читати по губам. Це не завадило їй ні брати участь в театральних виставах, ні співати, ні грати на гітарі. Зараз вона щасливо живе зі своїм чоловіком і має декілька благодійних фондів, якими опікується.

Творчий шлях

Джулія Дональдсон

З 1970-х років Дональдсон постійно писала пісні та п’єси до дитячих вистав. Її пісні часто звучали на різних радіостанціях. Справжнім проривом у світі дитячої літератури для неї став вихід у 1999 році віршованої казки «Груффало», ілюстратором до якої був Аксель Шеффлер. Книга стала відома у багатьох куточках світу та принесла авторці безліч нагород.

Далі в 2000 році Джулія працює над серією «Казки жолудь-лісу», до якої увійшли «Халепка зі шкарпетками», «Ведмідь-поштар» та інші.

Зараз в здобутку письменниці 184 творіння. З них 64 дитячі книги, а решта 120 призначені для шкільного використання і включають спеціальну схему фонетичного читання.

Знайомимо з українськими виданнями

На разі, українською мовою видано 15 книг Джулії Дональдсон, які були перекладені Віктором Морозовим, Володимиром Чернишенком, Оксаною Лущевською та Анею Хромовою. Ось список цих книг:

«Груффало»

«Груффалятко»

«Де моя мама?»

«Зоґ»

«Зоґ і летюча допомога»

«Місце на мітлі»

«Цурпалко»

«Кузюки і Бузюки»

«Равлик і кит»

«В’юрчик. Рибун-балакун»

«П’ятеро гидких»

«Слідча Неллі та книжковий злодій»

«Печерний розмалюк»

«Що почуло сонечко»

«Халепка зі шкарпетками»

«Ведмідь-поштар»

Джулія Дональдсон продовжує творити, а ми продовжуємо видавати її неймовірні книги українською, щоб радувати маленьких читачів цікавими та захопливими історіями!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.