fbpx
  • 0 Елементи - 0.00 грн.
    • Немає товарів у кошику.
Легенди дитячої літератури (1)

Дитяча література – особливий і багатогранний світ, адже щоб полонити душі та увагу дітей потрібно поєднати цікавий сюжет, яскравий стиль і барвисті ілюстрації. Це вдається далеко не всім письменникам та ілюстраторам, але Емма Чічістер Кларк і Квентін Блейк стали тим чудовим винятком з правила. Їх історії про непосидючих і бешкетливих мавпочок уже є легендами, які користуються популярністю у багатьох країнах.46

Як усе починалося

Емма давно жила з ідеєю створення веселої історії, яка розважить кожного малюка, даруючи лише щирі посмішки під час читання. Та англійська авторка боялася втілити свій задум у життя, адже до того вона створювала лише книжки-картинки.

Одного разу на благодійній вечері в Королівському коледжі мистецтв вона спілкувалася зі своїм викладачем дитячим письменником та ілюстратором Квентіном Блейком, з яким і поділилася незвичайним задумом. Ідея книги настільки сподобалася Квентіну, що уже наступного ранку вони сиділи в кафе за горнятком чаю та обговорювали спільну майбутню книгу “Три маленькі мавпочки”.

Про що ж книга?

Історія розповідає про трьох маленьких мавпочок, які живуть у пані Гільди Сніббс. Мавпочок звати Тім, Сем і Лулу. Вони дуже жваві та непосидючі. А коли мавпочки нудяться, то вдаються до найрізноманітніших бешкетів.

Квентін Блейк

Сер Квентін Саксбі Блейк народився 1932 року в Сідкапі, штат Кент, і був евакуйований під час Другої світової війни. Він відвідував початкову школу Англіканської церкви Святої Трійці Ламорбей та гімназію Чізлхерста. Його художньому розвитку у шкільні роки сприяв контакт із художником та карикатуристом Альфредом Джексоном,

У 1960-х роках Блейк викладав англійську мову у Французькому ліцеї Лондона, що зміцнило його давній зв’язок із Францією та завершилося нагородженням орденом Почесного легіону. Він працював у Королівському коледжі мистецтв понад двадцять років, де з 1978 по 1986 рік очолював відділ ілюстрації.

Першою книгою, яку намалював Блейк, була “Чудова кнопка” Евана Хантера, опублікована в 1961 році. За свою кар’єру Квентін проілюстрував 323 книги, з яких він написав 35.

Блейк є членом Клубу мистецтв Челсі, основоположником товариства Блейка, товариства мистецтв, а також благодійної організації «Великий розіграш», метою якої є залучення людей до малювання.

Емма Чічістер Кларк

Емма народилася 15 жовтня 1955 року в невеликому британському містечку. Вона вивчала графічний дизайн у художній школі Челсі у 1970-х роках. Після двох років роботи в дизайн-студії вона вивчала ілюстрацію у Квентіна Блейка в Королівському коледжі мистецтв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.