Найвідомішій книзі для дітей «Дуже голодній гусениці» уже більше 50 років, а вона так само залишається улюбленицею малюків. В чому ж її секрет?
«Дуже голодна гусениця» стала одним із головних спогадів дитинства мільйонів малюків. Створена талановитим автором та ілюстратором Еріком Карлом, вона й надалі радує нові й нові покоління. Книга була вперше опублікована в 1969 році. З тих пір вона отримала безліч нагород і була переведена на десятки мов. Давайте розгляньмо декілька цікавих фактів про цю книжку, які можливо зможуть хоч трохи відкрити таємницю її популярності.
Яскраві картинки – особливий сенс
Ерік Карл народився в американському місті Сіракузи в 1929 році, але коли хлопчикові було 6 років, його батько вирішив переїхати разом з сім’єю назад до рідного Штутгарту. Тоді йшов 1935 рік і Німеччина була охоплена нацистською пропагандою. Батька Еріка покликали в німецьку армію, а пізніше він потрапив до полону. З полону він повернувся лише через 8 років уже геть іншою людиною. Пізніше Ерік Карл скаже в інтерв’ю газеті The Guardian, що «можливо, це звучить божевільно, але я завжди намагався хоч трохи переписати цей період свого дитинства за допомогою своїх книг. Тому я вирішив використовувати переважно яскраві кольори у своїх творіннях».
Спеціальна простота
Всі книги для малюків дуже прості, але Ерік Карл стверджує, що він навмисно спрощував свою «Гусеницю».
«Якось, коли я ще працював у рекламі, мене попросили проілюструвати одну книгу для дітей. Я прочитав і подумав, що це просто жахливо. Там було дуже багато інформації. На кожній сторінці було по 32 ідеї – хіба це можна сприйняти? Пізніше до мене звернувся Білл Мартін – він просив намалювати ілюстрації до його книжки «Ведмедик, бурий ведмедик». І мені страшенно сподобалися ритм цієї книги, простота тексту, все це було прекрасно. Ось чому я навчився від Білла: треба взяти одну ідею і відобразити її на 32 сторінках ».
А міг би бути черв’ячок
Коли Карл влаштувався працювати графічним дизайнером в рекламне агентство, його осяйнула ідея. «Я не думав про дитячі книжки» – говорив він. «Мені просто в якийсь момент було нічим зайнятися, я взяв аркуш паперу та дирокол, і почав робити в ньому дірочки …, а потім подивився на них. У цей момент я подумав про черв’яка».
Він поділився своєю ідеєю книги про черв’ячка з Анн Бендьюс (відомим американським видавцем дитячих книг), але їй образ черв’яка здався непривабливим. Тоді вони удвох стали думати, і раптом Анн сказала «гусениця!», а Ерік продовжив «метелик!».
Доступна для прочитання в усьому світі
«Дуже голодна гусениця» перекладена на понад 60 мов з усіх куточків світу. Серед них можна зустріти навіть такі рідкісні як: сомалійська, ідиш, каталонська, урду, ісландська, тамільська та панджабі.
Рекомендована лікарями
Американській Академії педіатрії книжка здалася ідеальним інструментом для розмови з дітьми про щоденний раціон. У 2011 році за допомогою благодійних організацій понад 17 тисяч дитячих поліклінік отримали екземпляри цієї книги разом з таблицями зросту та ваги, а також рекомендаціями для батьків щодо здорового харчування.
Уже й на марках
У США та Великобританії були видані поштові марки із зображенням культової гусениці. Вони виявились настільки популярними, що прийшлось додруковувати ще декілька тиражів.
Улюблениця зірок
«Дуже голодна гусениця» улюблена книга екс-президента США Джорджа Буша, відомої співачки Майлі Сайрус, популярного актора Орландо Блума, а також багатьох інших всесвітньо відомих персон.
Дізнавшись всі ці факти, не залишається жодних запитань до того, чому ж «Дуже голодна гусениця» стала справжньою легендою літератури!