fbpx
  • 0 Елементи - 0.00 грн.
    • Немає товарів у кошику.
Цікаві факти про книги

Книжки – справжні загадки. Щоб хоч трохи їх розгадати, пропонуємо вам ознайомитися з декількома захопливими фактами про них.

Кажуть, що книга – друг людини. На жаль, деякі люди досі не цінують це неоціненне джерело знань, забуваючи про те, що кілька століть тому читання книг було доступним лише обраним. Стародавні книги писалися вручну, а тому коштували неймовірно дорого. Говорити про них можна нескінченно, ми ж зібрали добірку цікавих і маловідомих фактів про книжки.

♦Перші книги в сучасному вигляді винайшли в Стародавньому Римі. Виготовляли їх із зігнутих навпіл і прошитих аркушів пергаменту.

♦Однією з найдавніших книг є бухгалтерські записи одного давньоєгипетського фараона. Книжці близько 4400 років.

♦У стародавньому Константинополі близько 1600 років тому вже функціонувала публічна бібліотека, в якій було близько 120 тисяч вручну написаних книг.

♦Доступними у Європі книги стали лише в 15-му столітті, коли винахідник Йоганн Гутенберг розробив друкарський верстат.

♦Наймасовішою книгою в історії людства є Біблія, якої надруковано вже понад 6 мільйонів примірників. На другому місці знаходиться збірник цитат Мао Цзедуна, а на третьому – «Володар перснів» Дж. Толкіна.

♦Найдавніша книга на Русі – «Остромирове Євангеліє», яке датується 1054 роком.

♦Першим художнім романом вважається «Повість про Гендзі», написана в Японії близько тисячі років тому.

♦Першою у світі книгою, надрукованою на друкарській машинці, є твір Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра».

♦Найбільшою книгою у світі є видана в 1976 році в США «Суперкнига» вагою у 250 кг. Вона складається з 300 сторінок.

♦Найбільш знаменитим викрадачем книжок вважається клептоман Стів Блумберг, який протягом життя обікрав 268 бібліотек і виніс з них понад 23 тисяч книг.

♦Мільярдер Білл Гейтс на аукціоні заплатив 24 мільйони доларів за «Лестерський кодекс», рукописну книгу Леонардо да Вінчі, в якій великий винахідник робив свої записи.

♦Автор «Мандрів Гуллівера» Джонатан Свіфт описав у своїй книзі закони механіки небесних тіл за сотню років до того, як правдивість його тверджень змогли підтвердити астрономи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.