fbpx
  • 0 Елементи - 0.00 грн.
    • Немає товарів у кошику.
0

Сучасний світ надихає на створення просто фантастичних споруд. Серед них особливу шану здобули бібліотеки. Які ж з них найцікавіші?!

Бібліотеки – найкращі місця для проживання книг. В них можна читати улюблені видання, або брати їх додому. Кожне місто має свою бібліотеку, яка займає важливе місце у житті населення. Та деякі з цих будівель настільки незвичайні, що стали справжніми пам’ятниками архітектури. Представляємо вам п’ятірку найбільш цікавих серед них.

Публічна бібліотека Канзас-Сіті, США

Публічна бібліотека Канзас-Сіті

У середині 2004 року відбулося перенесення Публічної бібліотеки міста Канзасу в стару будівлю, де раніше знаходився Перший національний банк. Два роки потому по сусідству з бібліотекою побудували величезну парковку, що порушило архітектурний вигляд будинку. Щоб закрити вид на парковку, влада вирішила створити стіну у вигляді величезної книжкової полиці.

Зафіксована висота книг в полиці – 8 метрів, а ширина – 2 метри. Тут стали сусідами «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена, «Володар кілець» Джона Р. Р. Толкіна, «Людина-невидимка» Герберта Уеллса, «100 років самотності» Габріеля Гарсії Маркеса, «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра та інші всесвітньо відомі твори класиків, обрані читачами бібліотеки Канзас-Сіті. Дизайн інтер’єра створений банківському стилі (шана історії будівлі).

Бібліотека Луї Нюсера, Франція

Бібліотека Луї Нюсера

Перша будівля-скульптура, яка стала приміщенням бібліотеки. Побудована у 2002 році в Ніцці архітекторами Івом Байяром і Франсисом Шапю, голова-бібліотека була віднесена до одних із символів знаменитого курортного міста Франції. Доступ до «мозку» пересічному читачеві або туристу заборонений. Їм відкритий бібліотечний фонд і читальні зали розташовані в будинку поруч.

Бібліотека Гейзеля, США

Неймовірна бібліотека Гейзеля при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго, названа на честь письменника та мецената Теодора Сьюзі Гейзеля. Цей чоловік вніс велечезний вклад у формування її фондів. «Древо знань» було зведено в 70-ті роки минулого століття. Бібліотека Гейзеля не має третього поверху, оскільки він був зарезервований для запасного виходу. Біля входу в будівлю примітна кольорова інсталяція, яка говорить: «Читай, пиши, думай, мрій», немов готуючи читача до шляху по нескінченному древу знань.

Бібліотека Pargue Espana, Колумбія

Бібліотека Pargue Espana

Колумбійське місто Медельін в минулому столітті мало погану славу кокаїнової столиці та гніздування південноамериканських картелів. Щоб виправити репутацію малої батьківщини Пабло Ескобара, влада Колумбії ініціювала в Медельїні ряд проєктів, спрямованих на культурне відродження міста.

Одним з таких проєктів є бібліотека Pargue Espana, побудована у 2007 році за проектом Джанкарло Мазанті. Цікавий дизайн будівлі схожий на величезні скелі. В самій середині цих скель знаходиться культурний центр, великі читальні зали, прогресивні комп’ютерні класи. Для створення бібліотеки були зруйновані нетрі біля гори Медельіна, і тепер замість потворних брудних фавел над містом розмістилися 3 граніти науки.

Бібліотека Ліюань, Китай

Бібліотека Ліюань

Не тільки міські бібліотеки можуть вразити уяву – в селі Хуайжоу розроблений фантастичний «храм книг», який дуже подібний на старовинну дерев’яну фортецю. Професор архітектури Цінхуа Лі Сяодуном проектував конструкцію бібліотеки, яка складається зі скла та 45 тисяч дерев’яних прутиків.

Цікаво, що в середині бібліотеки немає столів чи стільців. Замість них знаходяться багаторівневі тераси, у які вставлені книжкові полиці. На них лежать циновки, на які можна сісти та читати книгу прямо на місці. Будівля бібліотеки не електрифікована, тому освітлення виключно природне – через прозорий дах з покриття із дерев’яних прутиків.

Китаай Бібліотека Ліюань

Світ багатий на дивовижні споруди, а особливо радує, що серед них є храми з книгами – бібліотеки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.