• 0 Елементи - 0.00 грн.
  • Немає товарів у кошику.
А

  Андреас Г. Шмахтль

  Письменник Андреас Г. Шмахтль народився в 1971 році в Німеччині. В університеті він вивчав образотворче мистецтво, а також німецьку та англійську літературу. Перші свої книги Андреас починає писати з 2007 року, в яких розповідає про пригоди чарівних мишенят, кроликів, їжачків, а також про милих сньофрідів. Найбільша кількість робіт Шмахтля побачила світ завдяки видавництву ArenaPublishing. Зараз у здобутку автора більше 10 книг, серед яких: «Тільда яблучне зернятко», «Винахідник Ієронім» і «Сньофрід із Лугової долини. Неймовірна історія порятунку Північляндії».

Б

  Боб Дилан

  Одна з найпопулярніших фігур в поп-музиці за останнє століття Боб Дилан прославився не лише як автор-виконавець пісень, але і як письменник, художник та актор. Він народився 24 березня 1941 року в невеличкому американському містечку Дулута в штаті Міннесота під іменем Роберт Циммерман. З юних років Дилан проявляв інтерес до музики. Понад усе його цікавили такі напрямки як кантрі, блюз і рок-н-рол. В 1959 році Боб вступає до Міннесотського університету та підробляє в кафе, виконуючи пісні відомих музикантів. В 1961 році Дилан полишає навчання в університеті, бере собі псевдонім і вирушає виступати по клубах Нью-Йорка. Через рік він випускає свій перший альбом, який приносить широке визнання. Після цього кар’єра співака швидко йде вгору, а сам Боб продовжує створювати альбом за альбомом. На сьогодні виконавець може похвалитися 38 альбомами, пісні з яких завойовували безліч нагород, в тому числі «Оскар» і «Золотий глобус». В 2016 році Дилан отримав Нобелівську премію в області літератури за «створення нових поетичних виразів в американській пісенній традиції». Слова його пісень стали гімнами свободи духа та лягли в основу багатьох творінь. Так «Якби не ти», «Назавжди будь молодим» чудово виглядають у формі яскравих дитячих книг з оригінальним ілюстрованим оформленням.

  Брайан Б. Кронін

  Талановитий ірландський ілюстратор Браян Кронін народився в Дубліні, де навчався у школі. В середині 1980-х років він переїжджає до Нью-Йорка та починає активно співпрацювати з журналом «The New Yorker». Пізніше Браяна бере до себе на роботу видання «The New York Times». Паралельно художник займається створенням власних книг для дітей. В 1998 році ілюстрації Брайана демонструвалися в Ірландському музеї сучасного мистецтва в Дубліні. Зараз художник мешкає в Брукліні з дружиною та 2 дітьми. В його здобутку понад 10 книг. Найбільш популярними серед них стала серія «The lost», в яку входять «The lost picnic», «The lost Christmas» та інші. З однією з них – «Розгублений дім» («The lost house») можна познайомитися й українською мовою.

В

  Вадим Левін

  Популярний український поет і педагог Вадим Левін народився 19 листопада 1933 року в місті Харків. У 1957 році закінчив Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». Свою освіту Вадим продовжив в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, де навчався на філологічному факультеті. З 1953 року Левін вів харківську міську дитячу літературну студію та був одним із ведучих дитячого ток-шоу «З ранку раніше» у Москві. Поет став членом Спілки письменників Москви, долучився до створення сучасного «Букваря» та багато працював над підручниками з російської мови, а також книгами з педагогіки. З 2001 року мешкає в Німеччині та активно пише книги для дітей. Серед його найвідоміших надбань: «Глупая лошадь», «Хвалилка для котят», «Между нами», «Глупый бычок» та багато інших.

Г

  Гадді Ньє

  Талановита Гадді Ньє стала популярна як співачка, письменниця, композитор і журналіст. Вона народилася 25 червня 1979 року в містечку Колботн (Норвегія). Тривалий час Гадді працювала репортером у багатьох виданнях Dagsrevyen, Dagbladet та ін. Вона була ведучою наймасштабніших конкурсів в Норвегії, в тому числі й «Евробачення» 2010 року. Ньє тривалий час гастролювала рідною країною як сольна співачка, а також як учасниця гурту «Queendom». На сьогодні має записані три сольні альбоми. Гадді приєдналася до сестри у створенні книги «Скоро заснеш і ти. Колискова порам року», за яку вони отримали премією Teskjekjerringprisen.

Д

  Даніель Нассар

  Відомий чилійський архітектор Даніель Нассар також зробив свій вклад у створення дитячої літератури. Головним його творінням стала книга «Архітектори у світі тварин», у якій він зміг простою і цікавою мовою пояснити юним читачам основи будування тваринами власного житла. Даніель вивчав архітектуру в університеті, після закінчення якого почав активно проектувати різноманітні будівлі. На сьогодні в його здобутку понад 150 домів, які вражають неординарними архітектурними рішеннями. Зараз Нассар мешкає і працює в Іспанії. За словами архітектора, цікаві ідеї для своїх проектів він черпає, підглядаючи за світом тварин.

  Джайлз Андре

  Талановитий британський письменник і художник Андре Джайлз народився 16 березня 1966 року. Він навчався в Ітонському коледжі, після якого в 1985 році вступив до Оксфордського університету. Саме в студентські роки Андре дебютує як ілюстратор, друкуючись під псевдонімом Purple Ronnie. Перше творіння – оригінальний чоловічок з круглою головою, з’являється в 1987 році та активно друкується на листівках. Свій псевдонім Джайлз продав у 2007 році компанії Coolabi. Другим псевдонімом Андре стало ім’я – Едвард Монктон, під яким він випустив розповідь про двох динозаврів «Прекрасна любовна історія». Уже без псевдонімів в 1999 році вийшла його книга «Жирафи не танцюють», яка здобула шалену популярність і була перекладена на 34 мов світу.

  Джудіт Керр

  Британська письменниця Джудіт Керр досягла популярності й у галузі ілюстрації дитячих книг. Вона народилася 14 червня 1923 року в Берліні в сім’ї театрального критика. Батьки Керр публічно виступали проти нацистської партії, за що в 1933 році потрапили у вигнання. В 1936 році вони емігрували до Англії та залишилися жити в Лондоні. Під час Другої Світової війни Джудіт активно допомагала пораненим солдатам, за що отримала стипендію на навчання. Вона закінчила Центральну школу мистецтв і працювала вчителем малювання. Пізніше Керр стала сценаристом ВВС і почала писати, а також ілюструвати книги для дітей. До найпопулярніших дитячих творінь Керр відносяться «До нас на чай заходив тигр», «Рожевий кролик, якого вкрав Гітлер», які отримали безліч нагород по всьому світу. Також з 1970 по 2015 роки авторка написала серію, до якої увійшли 18 книг, про чарівну та цікаву кішку Мону. В українському перекладі можна ознайомитися із двома з них «Забудькувата киця Мона» та «Мона і малюк».

  Джулія Дональдсон

  Англійська письменниця Джулія Дональдсон стала відомою у всьому світі завдяки своїм неймовірним історіям для дітей. Вона народилася в Лондоні, де і прожила основну частину свого життя. Любов до поезії прийшла до неї завдяки батьку, який видав свою власну збірку віршів. З юних років Джулія вивчала іноземні мови, серед яких: французька, німецька та італійська. Під час навчання у Брайтонському коледжі письменниця почала писати п’єси, авторські пісні, які самостійно виконувала на різноманітних концертах і радіопередачах. Вона також активно грала в аматорському театрі, складала сюжети для телевізійних передач і займалася волонтерською діяльністю в початковій школі. Слава до Джулії прийшла, коли слова її пісні «A Squash and a Squeeze» стали основою для написання дитячої книги. Перше творіння Дональдсон настільки сподобалося читачам, що вона активно зайнялася цією сферою діяльності. На сьогодні в її арсеналі понад 120 книг, багато з яких входить до шкільної програми Англії. Найвідоміші з них: «Груффало», «Місце на мітлі», «Зоґ», «Равлик і кит», «Де моя мама?» і «Слідча Неллі».

Е

  Еліс Мелвін

  Відома шотландська художниця-ілюстраторка Еліс Мелвін завоювала серця юних читачів та їх батьків своїми цікавими творіннями, які відкривають широкий простір для розвитку фантазії та уваги. Еліс народилася і виросла на північному сході Великобританії. Вчитися дівчина поїхала до Шотландії, де знайомилася з основами ілюстрації. Жити та працювати Мелвін вирішила в Единбурзі. На сьогодні художниця створює дитячі книги та малює до них ілюстрації, розробляє різноманітні листівки, придумує дизайн до дитячих товарів. Вона веде активну співпрацю з відомою художньою Британською галереєю Tate. Серед її найпопулярніших книг: «Вулиця широка», «Мої скарби» та інші. За свої творіння Еліс отримала престижну нагоду «Book trust best new illustrator award».

  Енджі Тріус

  Американська лікарка-ветеринарка Енджі Тріус талановита не лише в медицині, але й у літературній діяльності. Найвідомішим її творінням стала книга «Лікарі у світі тварин». Саме в цій книзі їй вдалося ідеально поєднати любов до ветеринарії та захоплення від створення дитячих історій. ЇЇ основна робота пов’язана з вивченням харчових інгредієнтів у Європі та США, якою вона займається вже понад 20 років. У 2002 році Енджі, заручившись підтримкою декількох партнерів, заснувала в Ірландії невелику науково-технічну компанію. Її головний напрямок пов'язаний з харчовою промисловістю.

  Ерік Карл

  Улюбленець мільйонів дітей Ерік Карл, який прославився на весь світ своїми книгами «Дуже голодна гусениця», «З голови до ніг» та багатьма іншими, має німецьке походження. Він народився та виріс в Берліні, проте в 23 роки вирішив кардинально змінити своє життя і вирушив підкорювати Америку. Прибувши до Нью-Йорка з 3 теками повних різноманітних малюнків та декількома доларами в кишені, він швидко зумів досягти успіху. На посаду дизайнера Еріка взяло до себе одне з найвідоміших видань США – «New York Times». Тут він пропрацював в рекламному відділі понад десяти років і навіть не замислювався про дитячу літературу. Головний поворот в кар’єрі дизайнера-ілюстратора стався, коли йому запропонували намалювати головних героїв до однієї дитячої книги. Це заняття настільки сподобалося Карлу, що надалі він і сам береться за створення історій. Так його перше творіння «Мішка, мішка, що ти бачиш?» (“Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?”) стало справжнім бестселером. На сьогодні в арсеналі генія в світі дитячої літератури десятки книг, а його особлива техніка ілюстрування – колаж з папірусного паперу, продовжує викликати захоплення у юних читачів.

К

  Керол Доннер

  Надзвичайно талановита письменниця та ілюстраторка Керол Доннер зробила величезний внесок в дитячу літературу, подарувавши їй цікаві книги біологічної тематики. Справжнє імя американської авторки Керол Лескуль. Вона здобула наукову ступінь в галузі хірургії в Державному університеті Огайо. Після закінчення навчання Керол займалася ілюструванням «Атласу хірургічних операцій». Переїхавши до Нью-Йорка, Доннер працювала в рекламній агенції, а також створювала оригінальні ілюстрації до медичних книг. Вона також займалася створенням анімаційного фільму з навчальною медичною тематикою. Яскраві письменницькі здібності Керол проявила у в книзі «Основи хірургії». Найдовше Доннер працювала в американському журналі «Scientific American Magazine», де займалася створенням ілюстрацій. Найвідомішим творінням авторки стала книга «Магічна книга анатоміїї», яка в цікавій формі розповідає про будову людського тіла уже не одному поколінню юних читачів. В цьому своєму творінні Керол виступила не лише в ролі ілюстраторки, але й письменниці. «Магічна книга анатомії» стала популярна майже у всіх кутках світу та перекладена на безліч мов, в тому числі й українську.

Л

  Лоїс Лоурі

  Американська письменниця Лоїс Лоурі стала відома в багатьох куточках світу завдяки своїм неймовірним книгам, яких у здобутку авторки уже понад 30. Лоїс народилася 20 березня 1937 році на Гаваях в місті Гонолулу. Вона стала другою дитиною в сім’ї (мала старшу на 3 роки сестру), в якій через 6 років ще з’явився брат. Батько Лоурі був військовим лікарем, через що вони дуже часто переїжджали. В 1952 році Лоїс вступила до престижного в США Університету Брауна, але не закінчила його через заміжжя та народження дітей. Пізніше вона з чоловіком і 4 дітьми переїхала до Портленда, де й мешкає зараз. Досягнути мети й завершити навчання Лоурі вдалося лише в 1972 році на факультеті англійської літератури в Університеті Північного Мена (Портленд). На сьогодні Лоурі написала понад 40 книг та кіносценаріїв, які отримали багато премій та нагород. Серед найбільших відзнак: медаль Джона Ньюбері, премія Маргарет Едвардс і дитяча книжкова премія Дороті Фішер. Найпопулярнішими її творіннями стала серія книг «Анастасія» і роман «Хранитель», з яким тепер можна ознайомитися і українською мовою.

м

  Марі -Луїз Ґей

  Дитяча канадська письменниця та ілюстратор Марі-Луїз Ґей народилася 17 червня у Квебеці. Навчалася дівчина в Монреалі та Ванкувері, де й залишилася жити. Марі-Луїз з дитинства полюбляла літературу, тому не дивно, що вона почала свою творчу діяльність ще в університетські роки. Першою її книгою стала «Лев Ліззі» 1984 року, ілюстрації до якої авторка створювала самостійно. Найбільш відомими серіями письменниці стали «Стелла» (6 книг) і «Сем» (3 книги), які лягли в основу мультиплікаційного серіалу. Неймовірну популярність здобула й дитяча книга «Оповідки для маленьких монстрів», в яку входить декілька надзвичайно цікавих історій. Зараз у здобутку письменниці майже 40 творінь, написаних англійською і французькою мовами та перекладені в різних країнах світу. Вони отримали велику кількість нагород, серед яких премія Амелії Френсіс Говард-Гіббон, нагорода генерал-губернатора за ілюстрації для дітей англійською мовою, премія Елізабет Мразік-Клівер та багато інших.

  Марк Доран

  Відомий хімік Марк Доран досягнув значного успіху й в області літератури. Сам же автор вивчав неврологію та присвятив цій науці основну часту власного життя. Доран також отримав докторський ступінь у сфері квантової фізики. На сьогодні Марк працює в клініці у Великобританії. Крім того, він викладає неврологію в Кембриджі та Ліверпульському університеті. Доран активно веде наукові дослідження і популяризує науку. Завдяки своїм літературним творінням він привертає увагу юних читачів до біології. Головною його дитячою книгою стала «Лікарі у світі тварин».

  Моріс Сендак

  Американський письменник Моріс Сендак став відомим на весь світ не лише як талановитий автор дитячих історій, але і як художник-ілюстратор, актор, а також режисер. Він народився в Нью-Йорку, де й провів шкільні роки. Бажання стати ілюстратором прийшло до Моріса у віці 12 років, після того як він переглянув мультиплікаційний фільм «Фантазія». Після школи Сендак працював оформлювачем вітрин і пробував себе у ролі художника. Основний поштовх у кар’єрі відбувся в 1951 році, коли він отримав замовлення проілюструвати книгу «Чудова ферма». За подальші десять років Сендак працює ще над 40 книгами. Після цього він стає дитячим письменником. Перше його творіння «Вікно в кімнаті Вінні» надзвичайно сподобалось дітям, тому Моріс продовжив свою письменницьку діяльність. Талант Сендака зобразився в тисячах ілюстрацій і понад 30 власних книг. Найпопулярнішою з них стала «Там, де живуть Диковиська», яка отримала премію Астрід Ліндгрен.

О

  Оксана Лущевська

  Дитяча письменниця Оксана Лущевська народилася 17 лютого 1982 року в м. Тальному. Навчалася в Уманському державному педагогічному університеті ім. П. Тичини. В 2012 році закінчила магістратуру в Пенсильванському державному університеті . В 2016 році здобула ступінь доктора наук в Унівеситеті Джорджії (США). Оксана працювала оглядачкою перекладних книжок для американської секції Міжнародної ради з дитячої юнацької книги. Дитячі книги письменниці неодноразово входили до списків конкурсів «Книга року ВВС», «ЛітАкцент року» та багато інших. Вона стала лауреаткою літературних конкурсів «Золотий лелека», «Смолоскип», «Напишіть про мене книжку» та ін. Лущевська заснувала дитячі онлайн-курси Joyful Fox Reading Club, які спрямовані на формування читацької культури та візуальної грамотності. Зараз Оксана активно займається створенням нових книг, перекладами та дослідженням дитячої літератури. В Читаріумі представлена її книжка «Півонія, Аль і я», яка входить до шкільної програми, а також переклади. Серед них: «Равлик і кит», «Місце на мітлі», «Розгублений дім» та багато інших.

  Олександра Орлова

  Письменниця і перекладачка, авторка дитячих і дорослих книжок. З дитинства вигадувала оповідки і казки, а подорослішавши обрала дві професії — журналістику, аби писати для дорослих, і педагогіку, аби ділитися історіями з дітьми. Свою першу книжку “Подорож до країни Мурвіль” написала після переїзду до США в 2013 році. Нині в бібліографії Олександри понад два десятки авторських видань і публікацій у спільних збірках, а також переклади низки англомовних книжок. Творам авторки притаманне жанрове й тематичне розмаїття, але особливий її пієтет до чаювань, смаколиків, котів, незвичайних бабусь і дідусів вельми очевидний. Окрім письменства, захоплена йогою і фотографією. Наразі Олександра замешкана у містечку Кіркланд американського штату Вашинґтон з коханим чоловіком і британським котом Ешером.

Р

  Рената Муха

  Відома поетеса та науковець-філолог англійської мови Рената Муха народилася 31 січня 1933 року в Одесі. В юному віці переїхала до Харкова, де закінчила школу та продовжила навчання в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна на філологічному факультеті. Завершивши аспірантуру та отримавши ступені кандидата та доктора філологічних наук, Рената почала працювати ведучою популярної передачі «Уроки англійської мови». В 1968 році Муха у співавторстві з Ніною Воронель опублікувала дитячу збірку «Переполох», яка й допомогла поетесі увійти до світу дитячої літератури. Пізніше вийшла книга «Про Дурного Коня», створена з Вадимом Левіним і Поллі Камерун. В 1994 році Рената переїхала до Ізраїлю де працювала викладачем в університеті Бен-Гуріона. Незважаючи на активну викладацьку діяльність, поетеса не полишила улюблене заняття – написання дитячих книг. З під її пера вийшли такі чудові творіння як: «Недоговорки», «Бывают в жизни чудеса», «Одинокая свинка» та багато інших. В 2009 році в Єрусалимі Муха отримала почесну медаль «За внесок у справу захисту дитинства».

С

  Сара Л. Сміт

  Британська авторка та ілюстраторка Сара Л. Сміт стала широко відома завдяки своєму першому творінню – «Дім метеликів». Дітей зворушила та надзвичайно зацікавила оригінальна історія, про теплі відносини внуків з бабусею, а також зачарували неймовірні та яскраві малюнки до книги. Сара народилася в Бристолі та з юних років вирішила бути художницею. У 2012 році Сміт закінчила Кембриджську школу мистецтв при Англійському університеті Раскіна. На сьогодні авторка активно працює над своїми новими проектами в сфері дитячої літератури.

  Сьюзан Марі Свонсон

  Американська авторка дитячої літератури Сьюзан Марі Свонсон прославилась також як поетеса та талановитий педагог. Вона народилася 19 травня 1955 року в селищі Гінсдейл в штаті Іллінойс. Сьюзан активно працювала в галузі педагогіки, що й дало поштовх до створення оригінальних книг для дітей. Свою творчу діяльність Свонсон почала у 1997 році, видавши збірку «Звикання до темряви: 26 нічних віршів». Далі були написані книги «Лист до озера» (1998), «Перша річ, яку сказала мені моя мама» (2002) та «Бути схожим на сонце» (2008). У 2008 році виходить і її найпопулярніше творіння «Будинок у ночі», який був перекладений багатьма мовами світу, в тому числі й українською. За цю книгу Сьюзан у 2008 році отримала «Мінську книжкову премію» та у 2009 році медаль «Калдекотт».

Т

  Тереза Роув

  Талановита ілюстраторка дитячих книг Тереза Роув стала відома за межами рідної Британії завдяки оригінальності своїх творінь. Вона народилася в Лондоні, де й мешкає на сьогодні. З юних років Тереза любила малювати, тому батьки віддали її до школи мистецтв та дизайну «Путні». Після закінчення школи дівчина вивчала графіку в Університеті Вестмінстера та знайомилася з основами ілюстрації в Лондонському королівському університеті. Роув активно працює ілюстраторкою та авторкою дитячої літератури. Основною її роботою стала книга «Містер Піп», яка в повній мірі розкриває головні вподобання дівчини у творчості.

  Тьєррі Лаваль

  Ілюстратор Тьєррі Лаваль здобув шалену популярність завдяки своєму унікальному стилю, який він вміло застосовує у дитячих книгах. Рідною країною для художника стала Франція, проте протягом життя йому довелось багато подорожувати по різних частинах світу. Під час навчання Лаваль активно вивчав графіку, тому після закінчення університету відразу почав працювати автором-ілюстратором. Свої творіння Тьєррі публікував у відомих французьких видавництвах «Thierry Magnier» та «Jeunesse». У 2007 році він починає створення серії своїх найвідоміших книг «Шукай і знаходь». Вона здобула просто неймовірну популярність у всьому світі та підкорила серця не лише дітей, але й дорослих.

Ф

  Філіп де Кемметер

  Відомий автор та ілюстратор дитячих книг Філіп де Кемметер прославився завдяки неординарності своїх творінь. Місцем його народження стала Бельгія. Навчальний період життя Філіпа пройшов у Брюсселі, проте в 2006 році він разом із дружиною та дітьми переїжджають до маленького села. Неймовірна природа, яка оточувала новий дім автора, яскраво відбилася у його творчості. Кемметер здобув популярність не лише на батьківщині, але й далеко за її межами. Візитною карточкою автора стала книга «Тато на зв’язку».

Ю

  Ютта Ланґройтер

  Дитяча німецька письменниця Ютта Лангройтер народилася в Данії, проте її сім’ї довелося переїхати в Бельгію. Навчатися дівчина вирушила до Німеччини, де й залишилася на постійне прожиття. Вона закінчила Мюнхенський університет в 1968 році, здобувши спеціальність психолога-терапевта. Після навчання Ютта працювала в науково-дослідницькому інституті Мюнхена (Deutsches Jugend Institut), а також в Інституті Макса Планка. Вона займалася лікуванням психічного здоров’я жінок середнього віку. В 1989 році Лангройтер стає хазяйкою магазину дитячої книги та береться за самостійне написання історій для юних читачів. До найпопулярніших її творінь слід віднести: «Так сильно люблю тільки тебе» і «Так добре бути разом».

Я

  Якоб Мартін Стрід

  Автор та ілюстратор Якоб Мартін Стрід родом із Данії. Він здобув шалену популярність завдяки своїм політичним карикатурам, проте найбільшу любов публіки йому принесла діяльність у сфері дитячої літератури. Якоб прикув увагу юних читачів своїми милими та цікавими персонажами. Стрід має у своєму здобутку широку бібліографію. Найбільш відомі серед його творінь: «Неймовірна історія про Велет-Грушку», «Мімбо Джимбо», «Маленька жабка» та багато інших. За такі неймовірні дитячі книги Якоб отримав премію Астрід Ліндгрен.

  Янн Кувен

  Французький ілюстратор Янн Кувен народився в 1962 році. Прославився як співавтор надзвичайно відомої серії книг «Шукай і знаходь», яка видавалася в багатьох країнах та користується неймовірною популярністю у дітей молодшого віку. Він тривалий період часу працював дизайнером у відомих видавництвах своєї країни. Кувен створив величезну кількість обкладинок для видань «Folio Junior» та «Magnard Jeunesse».