Андреас Г. Шмахтль
Письменник Андреас Г. Шмахтль народився в 1971 році в Німеччині. В університеті він вивчав образотворче мистецтво, а також німецьку та англійську літературу. Перші свої книги Андреас починає писати з 2007 року, в яких розповідає про пригоди чарівних мишенят, кроликів, їжачків, а також про милих сньофрідів. Найбільша кількість робіт Шмахтля побачила світ завдяки видавництву ArenaPublishing. Зараз у здобутку автора більше 10 книг, серед яких: «Тільда яблучне зернятко», «Винахідник Ієронім» і «Сньофрід із Лугової долини. Неймовірна історія порятунку Північляндії».
Анн Дідьє та Олів’є Мюллер
Брат і сестра, що придумують сюжети до коміксів «Еміль і Марго», автори численних історій у серіях «Читання для наймолодших», «Перші кроки у світі книжок» та «Люблю читати з Анатолем Латуілем».
Антуан де Сент-Екзюпері
Антуан де Сент-Екзюпері — французький письменник, авіатор та журналіст. Він народився 29 червня 1900 року у Ліоні, Франція. В 1921 він отримав ліцензію на пілотування літаків і почав працювати в авіакомпанії. В 1926 він опублікував свою першу книгу "Північний поштовий", в якій описав свої переживання, пілотуючи літаки над горами Анд. Ця книга стала його першим літературним успіхом. 1939 року, під час Другої світової війни, він вступив до французької авіації, де служив пілотом-розвідником. 1940 року він був збитий над Середземним морем і змушений провести кілька днів на плоту. Цей досвід послужив основою для його найвідомішої книги "Маленький принц", яка була опублікована у 1943 році. Сент-Екзюпері загинув 31 липня 1944 року, коли його літак був збитий у розвідницькій місії під час Другої світової війни.
Астрід Шекелс
Астрід Шекелс – відома письменниця та ілюстраторка. Вона народилася у західному Массачусеці та виросла у творчій сім'ї. Вона вивчала образотворче мистецтво у Громадському коледжі Грінфілда і зараз працює художником на повну ставку. Її дебютною ілюстрованою книгою в якості автора/ілюстратора стала відзначена нагородами книга «Нік і Неллі». Далі світ побачила книга «Гектор лис. У пошуках велетня», яка й принесла їй славу. Астрід є членом Гільдії західних масових ілюстраторів та Товариства письменників та ілюстраторів дитячих книг. Вона отримала низку художніх нагород, у тому числі престижну премію Люпіна Честі (2009 р.), премію «Місячний промінь» за найкращу ілюстровану книгу для всіх вікових груп (2010, 2013 рр.) і, зовсім недавно, книжкову премію «Північне сяйво» як найкращий автор/ілюстратор (2021). Крім ілюстрації, вона також пише портрети та пейзажі маслом на полотні та аквареллю.
Боб Дилан
Одна з найпопулярніших фігур в поп-музиці за останнє століття Боб Дилан прославився не лише як автор-виконавець пісень, але і як письменник, художник та актор. Він народився 24 березня 1941 року в невеличкому американському містечку Дулута в штаті Міннесота під іменем Роберт Циммерман. З юних років Дилан проявляв інтерес до музики. Понад усе його цікавили такі напрямки як кантрі, блюз і рок-н-рол. В 1959 році Боб вступає до Міннесотського університету та підробляє в кафе, виконуючи пісні відомих музикантів. В 1961 році Дилан полишає навчання в університеті, бере собі псевдонім і вирушає виступати по клубах Нью-Йорка. Через рік він випускає свій перший альбом, який приносить широке визнання. Після цього кар’єра співака швидко йде вгору, а сам Боб продовжує створювати альбом за альбомом. На сьогодні виконавець може похвалитися 38 альбомами, пісні з яких завойовували безліч нагород, в тому числі «Оскар» і «Золотий глобус». В 2016 році Дилан отримав Нобелівську премію в області літератури за «створення нових поетичних виразів в американській пісенній традиції». Слова його пісень стали гімнами свободи духа та лягли в основу багатьох творінь. Так «Якби не ти», «Назавжди будь молодим» чудово виглядають у формі яскравих дитячих книг з оригінальним ілюстрованим оформленням.
Брайан Б. Кронін
Талановитий ірландський ілюстратор Браян Кронін народився в Дубліні, де навчався у школі. В середині 1980-х років він переїжджає до Нью-Йорка та починає активно співпрацювати з журналом «The New Yorker». Пізніше Браяна бере до себе на роботу видання «The New York Times». Паралельно художник займається створенням власних книг для дітей. В 1998 році ілюстрації Брайана демонструвалися в Ірландському музеї сучасного мистецтва в Дубліні. Зараз художник мешкає в Брукліні з дружиною та 2 дітьми. В його здобутку понад 10 книг. Найбільш популярними серед них стала серія «The lost», в яку входять «The lost picnic», «The lost Christmas» та інші. З однією з них – «Розгублений дім» («The lost house») можна познайомитися й українською мовою.
Вадим Левін
Популярний український поет і педагог Вадим Левін народився 19 листопада 1933 року в місті Харків. У 1957 році закінчив Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». Свою освіту Вадим продовжив в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, де навчався на філологічному факультеті. З 1953 року Левін вів харківську міську дитячу літературну студію та був одним із ведучих дитячого ток-шоу «З ранку раніше» у Москві. Поет став членом Спілки письменників Москви, долучився до створення сучасного «Букваря» та багато працював над підручниками з російської мови, а також книгами з педагогіки. З 2001 року мешкає в Німеччині та активно пише книги для дітей. Серед його найвідоміших надбань: «Глупая лошадь», «Хвалилка для котят», «Между нами», «Глупый бычок» та багато інших.
Гадді Ньє
Талановита Гадді Ньє стала популярна як співачка, письменниця, композитор і журналіст. Вона народилася 25 червня 1979 року в містечку Колботн (Норвегія). Тривалий час Гадді працювала репортером у багатьох виданнях Dagsrevyen, Dagbladet та ін. Вона була ведучою наймасштабніших конкурсів в Норвегії, в тому числі й «Евробачення» 2010 року. Ньє тривалий час гастролювала рідною країною як сольна співачка, а також як учасниця гурту «Queendom». На сьогодні має записані три сольні альбоми. Гадді приєдналася до сестри у створенні книги «Скоро заснеш і ти. Колискова порам року», за яку вони отримали премією Teskjekjerringprisen.
Галина Ткачук
Галина Ткачук є відомою українськрю письменницею, літературознавицею та викладачкою. Вона народилася 27 серпня 1985 року в Хмельницькому. Вивчала літературознавство й історію літератури в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», в аспірантурі досліджувала образ міста в дитячій літературі. Працювала редактором літературного додатку журналу для підлітків “Однокласник”. Викладала рідну мову, літературу та основи літтворчості для молодших школярів альтернативної школи. Від 2017 є натхненницею і керівницею літературного гуртка “Написатор”. Вигадує і записує історії відтоді, як себе пам’ятає. Має особливий пієтет до білок. Володарка першої премії Всеукраїнського конкурсу на найкращі твори для дітей “Золотий лелека” та відзнаки “Золота пір’їнка” від дитячого журналу “Ангелятко”. Стипендіатка Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща “Gaude Polonia”.
Ганна Осадко
Українська письменниця, художниця та ілюстраторка Ганна Осадко народилася 4 червня 1978 року в м. Тернопіль. Спочатку Ганна навчалася в фізико-математичному ліцеї, а потім у Тернопільській школі мистецтв. Перші свої вірші письменниця почала писати в підлітковому віці. Після закінчення Тернопільського педагогічного університету, Ганна захистила дисертацію з теорії літератури. Вона працювала викладачем української мови в Тернопільській медичній академії. На сьогодні письменниця працює літературною редакторкою та ілюстраторкою у видавництві. Серед її книг: «Хто живе у морі», «Котячі мрії», «Сарматське море» та ін.
Даніель Нассар
Відомий чилійський архітектор Даніель Нассар також зробив свій вклад у створення дитячої літератури. Головним його творінням стала книга «Архітектори у світі тварин», у якій він зміг простою і цікавою мовою пояснити юним читачам основи будування тваринами власного житла. Даніель вивчав архітектуру в університеті, після закінчення якого почав активно проектувати різноманітні будівлі. На сьогодні в його здобутку понад 150 домів, які вражають неординарними архітектурними рішеннями. Зараз Нассар мешкає і працює в Іспанії. За словами архітектора, цікаві ідеї для своїх проектів він черпає, підглядаючи за світом тварин.
Дебі Ґліорі
Відома шотландська письменниця та ілюстраторка народилася у 1959 році в місті Глазго. Свої перші книги Дебі почала писати у 1976 році. В 1979 році поступила в художню школу Едінбурга, після закінчення якої сама почала ілюструвати власні книги. В 1989 році Ґліорі отримала постійну роботу у видавництві Walker Books. На сьогодні у здобутку Дебі більше 60 дитячих і підліткових книг, за які вона отримала десятки нагород .
Джайлз Андре
Талановитий британський письменник і художник Андре Джайлз народився 16 березня 1966 року. Він навчався в Ітонському коледжі, після якого в 1985 році вступив до Оксфордського університету. Саме в студентські роки Андре дебютує як ілюстратор, друкуючись під псевдонімом Purple Ronnie. Перше творіння – оригінальний чоловічок з круглою головою, з’являється в 1987 році та активно друкується на листівках. Свій псевдонім Джайлз продав у 2007 році компанії Coolabi. Другим псевдонімом Андре стало ім’я – Едвард Монктон, під яким він випустив розповідь про двох динозаврів «Прекрасна любовна історія». Уже без псевдонімів в 1999 році вийшла його книга «Жирафи не танцюють», яка здобула шалену популярність і була перекладена на 34 мов світу.
Джанет і Аллан Алберг
Джанет Алберг (21 жовтня 1944 - 15 листопада 1994) і Аллан Алберг (5 червня 1938) британська подружня пара, що створила безліч дитячих книг, у тому числі книжки з картинками, які регулярно з'являються на верхівці списків найпопулярніших видань. Вони працювали разом протягом 20 років. Аллан писав книжки, а Джанет їх ілюструвала. Аллан також написав десятки книг разом з іншими ілюстраторами. Джанет Алберг виграла дві медалі Kate Greenaway Medals за ілюстрацію своїх книг та у 1978 році була названа однією з найкращих ілюстраторок Великобританії.
Джеймі Літтлер
Ілюстратор і автор, який закінчив Інститут мистецтв у Борнмуті в 2008 році, отримавши високу відзнаку від Macmillan Children's Book Award. Коли Джеймі не намагається приборкати своє кучеряве волосся або не свариться з сусідським котом, він любить малювати, розфарбовувати та вирізати, роблячи аплікації. Письменник створив серію бестселерів “Еш і поклик крижаного серця”, яка стала одним із найбільш продаваних дебютів 2020 року. Вона була перекладена багатьма мовами по всьому світу та потрапила у шорт-лист премії Branford Boase Award та Lancashire Fantastic Book Awards у 2020 році, отримала зіркову рецензію від Kirkus та мала рідкісну честь бути Книгою місяця за версією Waterstone двічі поспіль.
Джилл Барклем
Популярна британська письменниця та ілюстраторка Джилл Барклем народилася в 1951 році в містечку Еппінг (Англія). Отримавши середню освіту в школі Лоутон, вона почала вивчати ілюстрацію в церкві Святого Мартіна в Лондоні. Після навчання Джилл стала ілюстраторкою дитячих біблій. Пізніше Барклем стає штатною ілюстраторкою у видавництві та активно займається підготовкою написання серії книг під назвою «Ожиновий живопліт». За роки своєї праці Джилл написала майже 20 книг. В найпопулярнішу серію Ожиновий живопліт входить 8 видань, серед яких «Осіння історія», «Літня історія», «Зимова історія» і «Весняна історія».
Джорджі Адамс
Джорджі Адамс народилася в Танбрідж-Уеллсі та виросла в Кенті та Сассексі. Вона багато років була редактором в Англії та Австралії, а також співдиректором невеликої видавничої компанії в Лондоні, перш ніж стати успішним автором дитячих книг. Вона написала понад 70 книг, переважно для дітей молодшого віку. Джорджі одружена з художником і гравером Томом Адамсом, має двох дочок і трьох прийомних дітей. Сьогодні вона мешкає в сільській частині Північного Корнуолла з видом на долину Кенсі.
Джудіт Керр
Британська письменниця Джудіт Керр досягла популярності й у галузі ілюстрації дитячих книг. Вона народилася 14 червня 1923 року в Берліні в сім’ї театрального критика. Батьки Керр публічно виступали проти нацистської партії, за що в 1933 році потрапили у вигнання. В 1936 році вони емігрували до Англії та залишилися жити в Лондоні. Під час Другої Світової війни Джудіт активно допомагала пораненим солдатам, за що отримала стипендію на навчання. Вона закінчила Центральну школу мистецтв і працювала вчителем малювання. Пізніше Керр стала сценаристом ВВС і почала писати, а також ілюструвати книги для дітей. До найпопулярніших дитячих творінь Керр відносяться «До нас на чай заходив тигр», «Рожевий кролик, якого вкрав Гітлер», які отримали безліч нагород по всьому світу. Також з 1970 по 2015 роки авторка написала серію, до якої увійшли 18 книг, про чарівну та цікаву кішку Мону. В українському перекладі можна ознайомитися із двома з них «Забудькувата киця Мона» та «Мона і малюк».
Джулія Дональдсон
Англійська письменниця Джулія Дональдсон стала відомою у всьому світі завдяки своїм неймовірним історіям для дітей. Вона народилася в Лондоні, де і прожила основну частину свого життя. Любов до поезії прийшла до неї завдяки батьку, який видав свою власну збірку віршів. З юних років Джулія вивчала іноземні мови, серед яких: французька, німецька та італійська. Під час навчання у Брайтонському коледжі письменниця почала писати п’єси, авторські пісні, які самостійно виконувала на різноманітних концертах і радіопередачах. Вона також активно грала в аматорському театрі, складала сюжети для телевізійних передач і займалася волонтерською діяльністю в початковій школі. Слава до Джулії прийшла, коли слова її пісні «A Squash and a Squeeze» стали основою для написання дитячої книги. Перше творіння Дональдсон настільки сподобалося читачам, що вона активно зайнялася цією сферою діяльності. На сьогодні в її арсеналі понад 120 книг, багато з яких входить до шкільної програми Англії. Найвідоміші з них: «Груффало», «Місце на мітлі», «Зоґ», «Равлик і кит», «Де моя мама?» і «Слідча Неллі».
Джулія Ротман
Джулія Ротман — американська ілюстраторка, дизайнерка та письменниця. Джулія створює ілюстрації для New York Times, Washington Post, Target та Crate and Barrell, випускає свої колекції шпалер, канцелярських товарів, тканин та посуду. Ротман є авторкою шести книг про природу та світ навколо нас. На цей час мешкає у Брукліні.
Еліс Долан
Еліс Долан – письменниця та ілюстраторка дитячих книжок, викладачка Кембриджської школи мистецтв. Будучи студенткою, вона посіла друге місце в конкурсі на премію Macmillan Prize for Children's Picture Book Illustration. Вона отримала премію Zena Sutherland Award за кращі досягнення в дитячій літературі 2015 року. Її книги, як правило, гумористичні, і вона ілюструє переважно чорнилом.
Еліс Мелвін
Відома шотландська художниця-ілюстраторка Еліс Мелвін завоювала серця юних читачів та їх батьків своїми цікавими творіннями, які відкривають широкий простір для розвитку фантазії та уваги. Еліс народилася і виросла на північному сході Великобританії. Вчитися дівчина поїхала до Шотландії, де знайомилася з основами ілюстрації. Жити та працювати Мелвін вирішила в Единбурзі. На сьогодні художниця створює дитячі книги та малює до них ілюстрації, розробляє різноманітні листівки, придумує дизайн до дитячих товарів. Вона веде активну співпрацю з відомою художньою Британською галереєю Tate. Серед її найпопулярніших книг: «Вулиця широка», «Мої скарби» та інші. За свої творіння Еліс отримала престижну нагоду «Book trust best new illustrator award».
Емілі Граветт
Емілі Граветт — англійська письменниця та ілюстраторка дитячих книжок. За свою дебютну книгу “Вовки”, опубліковану в 2005 році, і “Велику книгу страхів Мишенятка”, опубліковану трьома роками пізніше, вона отримала щорічну медаль Кейт Грінуей як за найкраще ілюстровану британську дитячу книгу року. Емілі народилася в Брайтоні (Англія). Вона закінчила школу в 16 років, отримавши кваліфікацію GCSE з мистецтва (клас A) і подорожувала Великою Британією протягом восьми років. У 2001 році вона пройшла співбесіду на курс ілюстрації в місцевому університеті. На другому курсі навчання Граветт подала заявку на один зі своїх шкільних проєктів на премію Макміллана за дитячу ілюстрацію, яку й виграла. У 2008 році Граветт стала офіційним ілюстратором Всесвітнього дня книги.
Енджі Тріус
Американська лікарка-ветеринарка Енджі Тріус талановита не лише в медицині, але й у літературній діяльності. Найвідомішим її творінням стала книга «Лікарі у світі тварин». Саме в цій книзі їй вдалося ідеально поєднати любов до ветеринарії та захоплення від створення дитячих історій. ЇЇ основна робота пов’язана з вивченням харчових інгредієнтів у Європі та США, якою вона займається вже понад 20 років. У 2002 році Енджі, заручившись підтримкою декількох партнерів, заснувала в Ірландії невелику науково-технічну компанію. Її головний напрямок пов'язаний з харчовою промисловістю.
Ерік Карл
Улюбленець мільйонів дітей Ерік Карл, який прославився на весь світ своїми книгами «Дуже голодна гусениця», «З голови до ніг» та багатьма іншими, має німецьке походження. Він народився та виріс в Берліні, проте в 23 роки вирішив кардинально змінити своє життя і вирушив підкорювати Америку. Прибувши до Нью-Йорка з 3 теками повних різноманітних малюнків та декількома доларами в кишені, він швидко зумів досягти успіху. На посаду дизайнера Еріка взяло до себе одне з найвідоміших видань США – «New York Times». Тут він пропрацював в рекламному відділі понад десяти років і навіть не замислювався про дитячу літературу. Головний поворот в кар’єрі дизайнера-ілюстратора стався, коли йому запропонували намалювати головних героїв до однієї дитячої книги. Це заняття настільки сподобалося Карлу, що надалі він і сам береться за створення історій. Так його перше творіння «Мішка, мішка, що ти бачиш?» (“Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?”) стало справжнім бестселером. На сьогодні в арсеналі генія в світі дитячої літератури десятки книг, а його особлива техніка ілюстрування – колаж з папірусного паперу, продовжує викликати захоплення у юних читачів.
Іан Вайбров
Іан Вайбров (народився 3 травня 1941 р.) — британський письменник книг для дітей, перша з яких була опублікована у 1989 р. Іан розпочав свою професійну кар’єру вчителем англійської мови та керівником шостого класу в школі Джона Ліона в Харроу-он-Хілл на північному заході Лондона. Згодом Вайбров покинув викладання, щоб приділити письменництву повний робочий день. Він написав понад 100 книжок для дітей, які перекладені на 27 мов та опубліковані у 28 країнах. Його книги мають гумористичний характер і варіюються від книжок з картинками до романів, оповідань і віршів.
Ірина Ткачук
Ірина Ткачук – українська авторка дитячих книг. Народилася в Рівненській області. Здобула вищу освіту в Харківському національному педагогічному університеті за спеціальністю “Біологія”, в якому й продовжила працювати протягом кількох років. Активно співпрацює з видавництвом “Читаріум”, створюючи розвиваючі книжки для дітей.
Йохем Маєр
Популярний голландський комік, актор, пародист, шоумен та автор книг для дітей. Народився 1977 року в місті Лейден. Після закінчення гімназії два роки вивчав біологію у Гронінгенському університеті. У 1997 році Йохем Майєр завоював перший приз і приз глядацьких симпатій на Фестивалі студентських кабаре-програм у Гронінгені, де дебютував як комік, після чого повністю присвятив себе акторській кар’єрі. У 2016 році книга Йохема Майєра «Горгелі» здобула престижну літературну нагороду «Приз голландського дитячого журі» та була визнана найкращою дитячою книгою року.
Квентін Блейк
Сер Квентін Саксбі Блейк народився 1932 року в Сідкапі, штат Кент, і був евакуйований під час Другої світової війни. Він відвідував початкову школу Англіканської церкви Святої Трійці Ламорбей та гімназію Чізлхерста. Його художньому розвитку у шкільні роки сприяв контакт із художником та карикатуристом Альфредом Джексоном. У 1960-х роках Блейк викладав англійську мову у Французькому ліцеї Лондона, що зміцнило його давній зв'язок із Францією та завершилося нагородженням орденом Почесного легіону. Він працював у Королівському коледжі мистецтв понад двадцять років, де з 1978 по 1986 рік очолював відділ ілюстрації. Першою книгою, яку намалював Блейк, була “Чудова кнопка” Евана Хантера, опублікована в 1961 році. За свою кар’єру Квентін проілюстрував 323 книги, з яких він написав 35.
Керол Доннер
Надзвичайно талановита письменниця та ілюстраторка Керол Доннер зробила величезний внесок в дитячу літературу, подарувавши їй цікаві книги біологічної тематики. Справжнє імя американської авторки Керол Лескуль. Вона здобула наукову ступінь в галузі хірургії в Державному університеті Огайо. Після закінчення навчання Керол займалася ілюструванням «Атласу хірургічних операцій». Переїхавши до Нью-Йорка, Доннер працювала в рекламній агенції, а також створювала оригінальні ілюстрації до медичних книг. Вона також займалася створенням анімаційного фільму з навчальною медичною тематикою. Яскраві письменницькі здібності Керол проявила у в книзі «Основи хірургії». Найдовше Доннер працювала в американському журналі «Scientific American Magazine», де займалася створенням ілюстрацій. Найвідомішим творінням авторки стала книга «Магічна книга анатоміїї», яка в цікавій формі розповідає про будову людського тіла уже не одному поколінню юних читачів. В цьому своєму творінні Керол виступила не лише в ролі ілюстраторки, але й письменниці. «Магічна книга анатомії» стала популярна майже у всіх кутках світу та перекладена на безліч мов, в тому числі й українську.
Клотильда Ґубелі
Клотильда Ґубелі Популярна письменниця та ілюстраторка Клотильда Ґубелі народилася в Люсоні (Франція). Вона закінчила факультет образотворчого мистецтва Інституту Сен-Люк у Брюсселі. Клотильда зараз живе у Брюсселі та викладає малювання. Вона спеціалізується на дитячій та юнацькій літературі. 2006 року художниця запустила графічний блог. В ньому вона показує як створює гібридні роботи, що поєднують фотографію та малюнок. У 2015 році Клотильда отримала престижну нагороду Prix Landerneau. У 2016 році їй вручили премію Paille en Queue у категорії CP/CE1/CE2 за “Неймовірно смішні ілюстрації”.
Лариса Камінська
Письменниця та ілюстраторка Лариса Камінська народилася в місті Києві, де й проживає нині. Вона з дитинства полюбляла малювати, чому й присвятила значну частину свого життя. Навчалася в Київському політехнічному інституті, де вивчала англійську, німецьку та іспанську мови. Працює перекладачем у Києві. На разі, у здобутку Лариси з’явилася чудова книжка «Секрети чарівних подарунків», до якої вона й створила надзвичайно барвисті ілюстрації.
Лев Генденштейн
Лев Генденштейн народився в 1946 році у місті Харків. У 1968 році Лев закінчив Харківський державний університет. Працював науковим співробітником Лабораторії дидактики фізики Інституту змісту та методів навчання. В галузі теоретичної фізики Лев винайшов новий метод знаходження точних рішень основного рівняння квантової механіки — рівняння Шредінгера та відкрив нові види точно розв'язуваних задач (названі в науковій літературі «потенціалами Генденштейна»). Автор понад 30 книг, в тому числі підручників з фізики для шкіл. Однією з найвідоміших навчально-художніх книжок Генденштейна стала «Аліса в Країні Математики».
Лоїс Лоурі
Американська письменниця Лоїс Лоурі стала відома в багатьох куточках світу завдяки своїм неймовірним книгам, яких у здобутку авторки уже понад 30. Лоїс народилася 20 березня 1937 році на Гаваях в місті Гонолулу. Вона стала другою дитиною в сім’ї (мала старшу на 3 роки сестру), в якій через 6 років ще з’явився брат. Батько Лоурі був військовим лікарем, через що вони дуже часто переїжджали. В 1952 році Лоїс вступила до престижного в США Університету Брауна, але не закінчила його через заміжжя та народження дітей. Пізніше вона з чоловіком і 4 дітьми переїхала до Портленда, де й мешкає зараз. Досягнути мети й завершити навчання Лоурі вдалося лише в 1972 році на факультеті англійської літератури в Університеті Північного Мена (Портленд). На сьогодні Лоурі написала понад 40 книг та кіносценаріїв, які отримали багато премій та нагород. Серед найбільших відзнак: медаль Джона Ньюбері, премія Маргарет Едвардс і дитяча книжкова премія Дороті Фішер. Найпопулярнішими її творіннями стала серія книг «Анастасія» і роман «Хранитель», з яким тепер можна ознайомитися і українською мовою.
Луїза Ґрейґ
Луїза Ґрейг — поетеса та письменниця, яка народилася в Шотландії. Вона отримала кілька письменницьких премій, у тому числі "Manchester Writing for Children Competition" та "Wigtown Poetry Prize". Її надихають шотландські пейзажі і компанія тварин. Вона живе в Абердині зі своїм собакою Смокі.
Мікеле Д'іньяціо
Мікеле Д'Ігнаціо народився в Козенці (Італія) в 1984 році. Він є автором популярної серії «Історії олівця», яка завоювала прихильність багатьох дітей і стала одним з улюблених художніх творів в школах Італії. В 2019 році побачила світ «Таємна робота Санта Клауса» з ілюстраціями Серджіо Олівотті. Після великого успіху, досягнутого в Італії, книга була переведена на 15 мов світу. Мікеле Д'Ігнаціо також започаткував Радіопроєкт «Радіо в рюкзаку», театральне шоу «Історії олівця», яке спільно з компанією Aiello проходило в школах і театрах по всій Італії. Письменник також є співавтором «Словника для божевільної роботи» (Ancora del Mediterraneo, 2010). Він є автором документальних фільмів («Наша земля», «Поодинці і разом», «У світі школи» та інших.).
Мія Марченко
Перекладачка та письменниця Мія Марченко народилася 1983 року в Києві. У 2005 році з відзнакою закінчила філологічний факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка. Пише прозу з 13 років. Авторка роману-фентезі для підлітків «Місто Тіней», за який отримала відзнаку «Дебют року у прозі» від «Топу БараБуки 2016». Лауреатка літературних конкурсів: «Проліт фантазії» (2015), оповідання «Адам»; «Коронація слова» (2016) за найкращий прозовий твір для дітей середнього шкільного віку.
Майк Сміт
Майк Сміт – британський письменник та ілюстратор. Навчався на курсі дитячої книжкової ілюстрації в Кембридзький школі мистецтв, яка підпорядковується англійському Університету ім. Раскіна. Майк багато працював над документальними книгами про війну, а також створював комікси для компанії Marvel. У 2010 році він отримав премію Macmillan Prize за ілюстрації до дитячої книги з картинками, за рік до цього зайнявши друге місце. Зараз Майк активно продовжує працювати над створенням дитячих книг.
Майкл Морпурґо
Англійський письменник, драматург і поет Майкл Морпурґо відомий на весь світ своїми літературними творіннями для дітей. Він народився у 1943 році в сім’ї акторів. Навчався Майкл в Королівському коледжі Лондона, вивчаючи англійську та французьку мови, а також філософію. Після закінчення коледжу, Морпурґо стає вчителем і викладає у декількох школах Лондона. Майкл почав свій творчий шлях у 1974 році з книги «Не було дощу» і «Живі поети». Та найбільшу популярність письменнику принесли твори «Бойовий кінь» і «Сніговик».
Марі -Луїз Ґей
Дитяча канадська письменниця та ілюстратор Марі-Луїз Ґей народилася 17 червня у Квебеці. Навчалася дівчина в Монреалі та Ванкувері, де й залишилася жити. Марі-Луїз з дитинства полюбляла літературу, тому не дивно, що вона почала свою творчу діяльність ще в університетські роки. Першою її книгою стала «Лев Ліззі» 1984 року, ілюстрації до якої авторка створювала самостійно. Найбільш відомими серіями письменниці стали «Стелла» (6 книг) і «Сем» (3 книги), які лягли в основу мультиплікаційного серіалу. Неймовірну популярність здобула й дитяча книга «Оповідки для маленьких монстрів», в яку входить декілька надзвичайно цікавих історій. Зараз у здобутку письменниці майже 40 творінь, написаних англійською і французькою мовами та перекладені в різних країнах світу. Вони отримали велику кількість нагород, серед яких премія Амелії Френсіс Говард-Гіббон, нагорода генерал-губернатора за ілюстрації для дітей англійською мовою, премія Елізабет Мразік-Клівер та багато інших.
Марк Доран
Відомий хімік Марк Доран досягнув значного успіху й в області літератури. Сам же автор вивчав неврологію та присвятив цій науці основну часту власного життя. Доран також отримав докторський ступінь у сфері квантової фізики. На сьогодні Марк працює в клініці у Великобританії. Крім того, він викладає неврологію в Кембриджі та Ліверпульському університеті. Доран активно веде наукові дослідження і популяризує науку. Завдяки своїм літературним творінням він привертає увагу юних читачів до біології. Головною його дитячою книгою стала «Лікарі у світі тварин».
Маша Сердюк
Маша Сердюк – журналістка, сценаристка телебачення та дитяча письменниця. Авторка захопливих книжок про життя видатних людей та підліткових оповідань. Також захоплюється кулінарією, веде блог «Котлетка» (kotletka.com.ua), де ділиться безліччю рецептів її улюблених котлет та інших корисних і смачних страв.
Метью Корделл
Метью Корделл проілюстрував багато книжок для дітей, включаючи поезію, романи та книжки з картинками, зокрема “Єдина риба в морі” та “Слідуй за тією жабою” Філіпа Стеда. Він сам написав та проілюстрував численні книжки з картинками. Його роботи публікувалися по всьому світу багатьма різними мовами, включаючи китайську, корейську, японську, іспанську, французьку та італійську. Книги Метью були визнані найкращими за рік за версією New York Times, The Washington Post і The Boston Globe, а його перша книжка з малюнками без слів “Вовк у снігу” була нагороджена почесною нагородою Boston Globe-Horn Book Award 2017 і Медаллю Калдекотта 2018 року. Метью живе в передмісті Чикаго зі своєю дружиною, письменницею Джулі Халперн, і двома дітьми.
Моріс Сендак
Американський письменник Моріс Сендак став відомим на весь світ не лише як талановитий автор дитячих історій, але і як художник-ілюстратор, актор, а також режисер. Він народився в Нью-Йорку, де й провів шкільні роки. Бажання стати ілюстратором прийшло до Моріса у віці 12 років, після того як він переглянув мультиплікаційний фільм «Фантазія». Після школи Сендак працював оформлювачем вітрин і пробував себе у ролі художника. Основний поштовх у кар’єрі відбувся в 1951 році, коли він отримав замовлення проілюструвати книгу «Чудова ферма». За подальші десять років Сендак працює ще над 40 книгами. Після цього він стає дитячим письменником. Перше його творіння «Вікно в кімнаті Вінні» надзвичайно сподобалось дітям, тому Моріс продовжив свою письменницьку діяльність. Талант Сендака зобразився в тисячах ілюстрацій і понад 30 власних книг. Найпопулярнішою з них стала «Там, де живуть Диковиська», яка отримала премію Астрід Ліндгрен.
Нік Баттерворт
Нік Баттерворт народився 24 травня 1946 року у Лондоні. Він закінчив «Королівську школу свободи», а потім пішов працювати підмайстром друкарського дизайнера у Національному дитячому будинку. Тривалий час Нік був художником в дизайнерському агентстві Crosby Fletcher Forbes. У 1983 він став ведучим програми «Доброго ранку, Британія», ілюструючи та розповідаючи історії в ефірі дитячого сегмента під назвою «Rub-a-Dub-Tub». Роботи Баттерворта як автора та ілюстратора включають історії про доглядача парку Персі, перша з яких була опублікована в 1989 році. Книги було перевидано у 2019 році до 30-річчя видання. За даними видавництва Harper Collins, у 2022 році світовий продаж книг про Персі досяг десяти мільйонів екземплярів.
Надія Ширін
Надія Ширін — британська авторка та ілюстратрка родом з графства Уест-Мідлендса. Після вивчення права в Шеффілдському університеті вона здобула ступінь магістра дитячої книжкової ілюстрації в Університеті Англії Раскін. Свою першу дитячу книгу «Good Little Wolf» Надія опублікувала у 2011 році. Вона увійшла до шорт-листа премії Роальда Даля за відмінний гумор та до дитячої книжкової премії Waterstones Children’s Book Prize, а у 2018 році стала постійним письменником Book Trust. Її книга «The Bumblebear», була роздана більше ніж 700 000 дітей у рамках кампанії BookTrust. Зараз Надія проживає у Лондоні та активно працює над новими книгами.
Наталі Даржан
Наталі Даржан народилася 1964 року в Парижі. В цьому французькому місті вона й здобула освіту в галузі історії мистецтва. Народження своїх дітей надихнуло Наталі серйозно зайнятися дитячою літературою. Сьогодні вона має в здобутку понад 20 книг, які призначені як для маленьких читачів, так і для підлітків. Книги Наталі публікуються у кількох великих французьких видавництвах, а ще за їх сценаріями знімаються мультфільми.
Оксана Давидова
Письменниця і головна редакторка дитячого журналу «Вигадуй, думай, грай» Оксана Давидов народилася 29 жовтня 1976 року в Києві. Закінчила Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова. Була редакторкою журналів «Маленький Розумник», «Маленька Фея та сім гномів», «Великої дитячої газети» та головною редакторкою журналу «Вигадуй, думай, грай». Писала статті для журналів, вигадувала головомийні завдання та захопливі ігри. Серед її творів «Героям слава! Розповіді для дітей про героїв фронту і тилу », «Казки та вірші», «Пригоди Розумника і Феї» та ін.
Оксана Лущевська
Дитяча письменниця Оксана Лущевська народилася 17 лютого 1982 року в м. Тальному. Навчалася в Уманському державному педагогічному університеті ім. П. Тичини. В 2012 році закінчила магістратуру в Пенсильванському державному університеті . В 2016 році здобула ступінь доктора наук в Унівеситеті Джорджії (США). Оксана працювала оглядачкою перекладних книжок для американської секції Міжнародної ради з дитячої юнацької книги. Дитячі книги письменниці неодноразово входили до списків конкурсів «Книга року ВВС», «ЛітАкцент року» та багато інших. Вона стала лауреаткою літературних конкурсів «Золотий лелека», «Смолоскип», «Напишіть про мене книжку» та ін. Лущевська заснувала дитячі онлайн-курси Joyful Fox Reading Club, які спрямовані на формування читацької культури та візуальної грамотності. Зараз Оксана активно займається створенням нових книг, перекладами та дослідженням дитячої літератури. В Читаріумі представлена її книжка «Півонія, Аль і я», яка входить до шкільної програми, а також переклади. Серед них: «Равлик і кит», «Місце на мітлі», «Розгублений дім» та багато інших.
Олег Чаклун
Український дитячий письменник Олег Чаклун народився 4 березня 1978 року. Став автором збірок казок «Банка варення», «Справжнє диво» і «Швейцарські казки»; збірки оповідань для дошкільнят «Коротунчик»; книжок-картинок (разом із художницею Юлією Пилипчатіною) «Калюжа», «Мрія» та «Хлопчик і море» (дві останні – трилінґви); філософського фентезі «Іскра»; казкового циклу про пригоди маленького робота – «Мікробот» та «Мікробот і Кам’яний дракон». Книжка-трилінґва Олега Чаклуна «Мрія» вибрана у бібліотеку ЮНЕСКО на Франкфуртському книжковому ярмарку у 2015 році.
Олександра Орлова
Письменниця і перекладачка, авторка дитячих і дорослих книжок. З дитинства вигадувала оповідки і казки, а подорослішавши обрала дві професії — журналістику, аби писати для дорослих, і педагогіку, аби ділитися історіями з дітьми. Свою першу книжку “Подорож до країни Мурвіль” написала після переїзду до США в 2013 році. Нині в бібліографії Олександри понад два десятки авторських видань і публікацій у спільних збірках, а також переклади низки англомовних книжок. Творам авторки притаманне жанрове й тематичне розмаїття, але особливий її пієтет до чаювань, смаколиків, котів, незвичайних бабусь і дідусів вельми очевидний. Окрім письменства, захоплена йогою і фотографією. Наразі Олександра замешкана у містечку Кіркланд американського штату Вашинґтон з коханим чоловіком і британським котом Ешером.
Ольга Пінчук
Ольга Пінчук – дитяча письменниця. Співавторка збірки казок “Дивозбірка”, чаптер-бука “Клік-Клак геть переляк” та авторка книжки-картинки про маму «Особлива традиція» (видавництво “Парасоля”). Любить, коли книжка – це не лише книжка, а щось іще, тому має у своєму доробку книгу-календар, книгу-конструктор та книгу з майстер-класом. Обожнює міксувати науку з літературою і створювати охудожнений нонфікшн для дітей, а ще наносити Україну та її локації на літературну мапу. Мешкає у Києві.
Рената Муха
Відома поетеса та науковець-філолог англійської мови Рената Муха народилася 31 січня 1933 року в Одесі. В юному віці переїхала до Харкова, де закінчила школу та продовжила навчання в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна на філологічному факультеті. Завершивши аспірантуру та отримавши ступені кандидата та доктора філологічних наук, Рената почала працювати ведучою популярної передачі «Уроки англійської мови». В 1968 році Муха у співавторстві з Ніною Воронель опублікувала дитячу збірку «Переполох», яка й допомогла поетесі увійти до світу дитячої літератури. Пізніше вийшла книга «Про Дурного Коня», створена з Вадимом Левіним і Поллі Камерун. В 1994 році Рената переїхала до Ізраїлю де працювала викладачем в університеті Бен-Гуріона. Незважаючи на активну викладацьку діяльність, поетеса не полишила улюблене заняття – написання дитячих книг. З під її пера вийшли такі чудові творіння як: «Недоговорки», «Бывают в жизни чудеса», «Одинокая свинка» та багато інших. В 2009 році в Єрусалимі Муха отримала почесну медаль «За внесок у справу захисту дитинства».
Роберт Беррі
Роберт Беррі народився 9 березня 1936 року в у Бронксі (США). Він вивчав художню майстерність у Хантерскому коледжі в Нью-Йорку. Головними вчителями Роберта стали художники Вільям Базіотес та Роберт Мазервелл, з якими він пізніше працював у викладацькому колективі коледжу. Беррі здобув славу ілюстратора, співпрацюючи з відомими письменниками. В 1963 році він написав і проілюстрував свою першу власну книгу “Різдвяна ялинка містера Вілловбі”.
Сібілле Рюкгофф
Сібілла народилася в Гамбурзі в 1955 році. Вона вивчала ілюстрацію в школі. Після навчання вона почала працювати графічним дизайнером. Після народження доньки Сібілла почала писати свої перші розповіді. На сьогодні нараховується більше 80 книг авторки, які перекладені на понад 15 мов світу.
Сара Л. Сміт
Британська авторка та ілюстраторка Сара Л. Сміт стала широко відома завдяки своєму першому творінню – «Дім метеликів». Дітей зворушила та надзвичайно зацікавила оригінальна історія, про теплі відносини внуків з бабусею, а також зачарували неймовірні та яскраві малюнки до книги. Сара народилася в Бристолі та з юних років вирішила бути художницею. У 2012 році Сміт закінчила Кембриджську школу мистецтв при Англійському університеті Раскіна. На сьогодні авторка активно працює над своїми новими проектами в сфері дитячої літератури.
Саша Войцехівська
Саша Войцехівська – відома українська письменниця. Народилася в місті, якого більше не існує, тобто в Кіровограді, що нині зветься Кропивницьким. Закінчила там фізико-математичний ліцей і продовжила навчання в Авіаційному університеті, в Києві. Здобула освіту інженера аерокосмічних систем управління, попрацювала пректувальницею теплої підлоги й каналізації, просиділа кілька пар штанів у ІТ компаніях і вирішила писати дитячі книжки. У 2013–2014 рр. стала співавторкою збірок “Теплі історії про дива, коханих та рідних” і “Теплі історії про кохання”. Тоді ж отримала літературну стипендію за програмою “І3 – ідея, імпульс, інновація”. У 2018 році стала переможницею конкурсу “Напишіть про мене книжку”. З того ж часу періодично є авторкою дитячого журналу “Пізнайко”.
Сашко Дерманський
Український дитячий письменник Олександр Дерманський народився 28 листопада 1976 року в селі Гайворон. Навчався у Володарській середній школі № 1. Перші вірші почав писати ще у шкільні роки. Навчався на факультеті української філології Київського національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, який закінчив у 1999 році. Після отримання диплома викладав за фахом у Київському технікумі електронних приладів. Пізніше працював літературним редактором дитячого журналу «Стежка» (до 2012 р.). По 2019 — автор програми «Маріччин кінозал» на каналі 1+1. У здобутку письменника: «Чудове чудовисько», «Маляка – принцеса Драконії», «День народження привида» та багато інших.
Світлана Фус
Світлана Фус – лікарка дієтологиня вищої категорії, керівниця Центру нормалізації ваги, засновниця проєктів «Дієтамбій» та «Бездієт». Допомагає худнути учасникам телешоу «Зважені та щасливі», у співавторстві написала книжку «Ти просто WOW». Понад 30 років консультує людей з приводу здорового харчування в Україні та світі.
Сильвія Бішоп
Сильвія Бішоп провела все дитинство, читаючи художню літературу та вигадуючи свої історії. Потім вона намагалася освоїтись у реальному світі, вивчаючи політику та займаючись дослідженнями в галузі соціальних наук. В університеті вона почала писати імпровізовані комедії та з друзями виступати з ними на сцені. Тепер вона активно пише книги для дітей. Зі слів письменниці, вона робить це при світлі лампи та з чаєм. Насправді вона пише лише погані історії: добрі пишуться самі собою без попередження, як правило, коли Сильвія збирається лягти спати. Зараз письменниця мешкає в Лондоні, де продовжує займатися соціальними дослідженнями та є частиною імпровізованого комедійного дуету Peablossom Cabaret.
Сьюзан Марі Свонсон
Американська авторка дитячої літератури Сьюзан Марі Свонсон прославилась також як поетеса та талановитий педагог. Вона народилася 19 травня 1955 року в селищі Гінсдейл в штаті Іллінойс. Сьюзан активно працювала в галузі педагогіки, що й дало поштовх до створення оригінальних книг для дітей. Свою творчу діяльність Свонсон почала у 1997 році, видавши збірку «Звикання до темряви: 26 нічних віршів». Далі були написані книги «Лист до озера» (1998), «Перша річ, яку сказала мені моя мама» (2002) та «Бути схожим на сонце» (2008). У 2008 році виходить і її найпопулярніше творіння «Будинок у ночі», який був перекладений багатьма мовами світу, в тому числі й українською. За цю книгу Сьюзан у 2008 році отримала «Мінську книжкову премію» та у 2009 році медаль «Калдекотт».
Сюзанна Ленг
Сюзанна Ленг — американська письменниця дитячих книг і телепродюсерка. Вона часто співпрацює з ілюстратором Максом Ленгом, своїм чоловіком. Її книга “Похмуре мавпеня”, опублікована у 2018 році, дебютувала під №8 у списку бестселерів The New York Times. Книга пробула в списку лідерів 25 тижнів. Окрім книг Сюзанна часто пише сценарії для анімаційних стрічок.
Тереза Роув
Талановита ілюстраторка дитячих книг Тереза Роув стала відома за межами рідної Британії завдяки оригінальності своїх творінь. Вона народилася в Лондоні, де й мешкає на сьогодні. З юних років Тереза любила малювати, тому батьки віддали її до школи мистецтв та дизайну «Путні». Після закінчення школи дівчина вивчала графіку в Університеті Вестмінстера та знайомилася з основами ілюстрації в Лондонському королівському університеті. Роув активно працює ілюстраторкою та авторкою дитячої літератури. Основною її роботою стала книга «Містер Піп», яка в повній мірі розкриває головні вподобання дівчини у творчості.
Тьєррі Лаваль
Ілюстратор Тьєррі Лаваль здобув шалену популярність завдяки своєму унікальному стилю, який він вміло застосовує у дитячих книгах. Рідною країною для художника стала Франція, проте протягом життя йому довелось багато подорожувати по різних частинах світу. Під час навчання Лаваль активно вивчав графіку, тому після закінчення університету відразу почав працювати автором-ілюстратором. Свої творіння Тьєррі публікував у відомих французьких видавництвах «Thierry Magnier» та «Jeunesse». У 2007 році він починає створення серії своїх найвідоміших книг «Шукай і знаходь». Вона здобула просто неймовірну популярність у всьому світі та підкорила серця не лише дітей, але й дорослих.
Тьяґо Де Мораес
Тьяґо де Мораес проводить більшу частину часу в крихітному сараї в глибині свого саду, де він пише та ілюструє книги. Він любить створювати різні історії, від книжок з картинками до документальної літератури. Тьяґо отримав Шефілдську премію дитячої книги, був номінований на премію Клауса Флюгге та двічі номінувався на медаль Кейт Грінуей.
Філіп де Кемметер
Відомий автор та ілюстратор дитячих книг Філіп де Кемметер прославився завдяки неординарності своїх творінь. Місцем його народження стала Бельгія. Навчальний період життя Філіпа пройшов у Брюсселі, проте в 2006 році він разом із дружиною та дітьми переїжджають до маленького села. Неймовірна природа, яка оточувала новий дім автора, яскраво відбилася у його творчості. Кемметер здобув популярність не лише на батьківщині, але й далеко за її межами. Візитною карточкою автора стала книга «Тато на зв’язку».
Ханна Голд
Ханна Голд — британська письменниця, яка проживає в Лондоні. Вона працювала журналістом і писала для різноманітних видань, зокрема The Guardian та The Independent. У 2021 році вона видала свою дебютну книжку для дітей «Останній ведмідь», яка з того часу отримала визнання критиків і численні нагороди. Голд заявила, що черпала натхнення для книги у своїй дитячій любові до тварин і природи, а також у своїй пристрасті до екології та охорони природи.
Юліта Ран
Відома українська письменниця, драматургиня та сценаристка Юліта Ран народилася 17 грудня 1977 року в м. Харків. П’єси та інсценівки Юліти грають на різних сценах в Україні та за кордоном. Першою книгою письменниці була «Дід Мороз і всі-всі-всі», яка побачила світ в 2010 році. За фахом Юліта театральний режисер. Вона працювала в театрі та викладала в Харківському Національному університеті мистецтв ім. Івана Котляревського. В її здобутку такі книги: «Історія роботів», «Чарівні речі», «Зимові свята України» та ін.
Юлія Ілюха
Письменниця та журналістка Юлія Ілюха народилася 5 січня 1982 року в с. Гонтів Яр (Харківська область). Закінчила Харківську державну академію культури за спеціальністю менджер-економіст та Львівський національний університет ім. Франка, де здобула освіту журналіста. У 2018 році стала лауреаткою Міжнародної українсько-німецької літературної премії ім. Олеся Гончара. Також у цьому році отримала другу премію Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» за рукопис роману «Східний синдром». Серед її книг: «Неболови. Навчи мене мріяти», «Історії Цвірінька», «Східний синдром» та ін.
Ютта Ланґройтер
Дитяча німецька письменниця Ютта Лангройтер народилася в Данії, проте її сім’ї довелося переїхати в Бельгію. Навчатися дівчина вирушила до Німеччини, де й залишилася на постійне прожиття. Вона закінчила Мюнхенський університет в 1968 році, здобувши спеціальність психолога-терапевта. Після навчання Ютта працювала в науково-дослідницькому інституті Мюнхена (Deutsches Jugend Institut), а також в Інституті Макса Планка. Вона займалася лікуванням психічного здоров’я жінок середнього віку. В 1989 році Лангройтер стає хазяйкою магазину дитячої книги та береться за самостійне написання історій для юних читачів. До найпопулярніших її творінь слід віднести: «Так сильно люблю тільки тебе» і «Так добре бути разом».
Якоб Мартін Стрід
Автор та ілюстратор Якоб Мартін Стрід родом із Данії. Він здобув шалену популярність завдяки своїм політичним карикатурам, проте найбільшу любов публіки йому принесла діяльність у сфері дитячої літератури. Якоб прикув увагу юних читачів своїми милими та цікавими персонажами. Стрід має у своєму здобутку широку бібліографію. Найбільш відомі серед його творінь: «Неймовірна історія про Велет-Грушку», «Мімбо Джимбо», «Маленька жабка» та багато інших. За такі неймовірні дитячі книги Якоб отримав премію Астрід Ліндгрен.
Янн Кувен
Французький ілюстратор Янн Кувен народився в 1962 році. Прославився як співавтор надзвичайно відомої серії книг «Шукай і знаходь», яка видавалася в багатьох країнах та користується неймовірною популярністю у дітей молодшого віку. Він тривалий період часу працював дизайнером у відомих видавництвах своєї країни. Кувен створив величезну кількість обкладинок для видань «Folio Junior» та «Magnard Jeunesse».