З перших років життя дітей привчають до читання книг. Нумо дізнаймось, чому ж це настільки важливо та для чого потрібно.
Більшість дітей надзвичайно полюбляє, коли їм на ніч читають книги. Цікаві історії сприяють веселому та цікавому проведенню часу. Проте, деяким батькам важко виділити час для прочитання книжок своїм чадам. Попри це, його все ж таки варто віднайти. Чому? Дізнаваймося далі.
Читаємо книги на ніч: сім причин на це
Існує дуже багато причин того, чому дітям важливо читати захопливі історії на ніч. Розглянемо основні з них:
- Постійне спілкування дитини з книгою подарує любов на все життя до письмового слова. Крім того, ні для кого не секрет, що діти копіюють своїх батьків. Тому, можна очікувати, що дитина полюбить книги, якщо бачитиме, що в її родині їх із задоволенням читають.
- Книга зміцнює зв’язок «батьки-дитина». Читання викликає почуття близькості, що робить міцним зв’язок між батьками та дітьми. Це справжній подарунок для зайнятих батьків, які відчувають докори сумління, тому що вони не проводять достатньо часу з улюбленою дитиною. Читання ж перед сном дозволяє присвятити себе повністю дитині, без перерви на мобільний телефон і телевізор.
- Читання збагачує дитячий словниковий запас. Протягом всієї книги можуть зустрічатися слова, які зазвичай не використовуються в повсякденній мові, тому вони доповнюють словниковий запас дитини.
- Поява цікавості, яка активно стимулює бажання вчитися. Чим цікавіші діти, тим більше вони хочуть вчитися, і розгадувати загадковий світ, який приховують книги. Адже книги чудово збуджують уяву та бажання проникнути глибше, відкриваючи для себе щось нове.
- Книга допомагає навчати дітей на власному прикладі. Діти можуть винести уроки навіть з чарівних казок. Дитина навчиться відрізняти хороше від поганого, що потім перейде в таємниці людських відносин.
- Під час читання цікавої книги зростає концентрація уваги, і дитина вчиться слухати, що говорить інший. Щоб поринути в розповідь, дитина максимально зосереджена та уважно прислуховується до кожного слова оповідача. Це покращує її концентрацію.
- Читання розвиває пам’ять і творчі здібності. Намагаючись зрозуміти історію, діти «зберігають» у своєму мозку багато даних. Таким чином, покращується пам’ять. Водночас у дитини прокидається фантазія і вона стає більш творчою.
Читайте дітям, отримуючи від цього не лише задоволення, але й надзвичайну користь!
Настя
Дякую. Дуже цікаво. Тепер частіше будемо читати)