fbpx
  • 0 Елементи - 0.00 грн.
    • Немає товарів у кошику.
LoFtP4AdIby0CuKfT3vpcg (1)

За словами Стівена Кінга, “книги — це унікальне портативне чаклунство”. Їх потрібно десь зберігати, і будівлі, створені для їхнього розміщення, можуть бути не менш чарівними. По всьому світу розкидано 2,7 мільйона бібліотек, і хоча серед них чимало прекрасних, є й низка унікальних. Ось 10 незвичайних бібліотек, які варті вашої уваги.

Бібліотека університету мистецтв Тама / Токіо, Японія

У головному атріумі бібліотеки університету розташовано п’ять піднятих скляних навчальних кабін, оформлених в елегантному науково-фантастичному стилі. Будівля була спроєктована відомим архітектором Сігер Баном і завершена у 2006 році. Одна стіна п’ятиповерхової бібліотеки майже повністю зроблена зі скла, завдяки чому зовні будівлі відкривається чудовий краєвид на підняті конференц-зали, розкидані за різними рівнями. Футуристичні куполоподібні капсули отримали від відвідувачів назву “планети”.

Безкоштовна бібліотека та оперний театр Хаскелла / Квебек, Канада та Дербі-Лайн, Вермонт

Бібліотека розташована на кордоні між Канадою та Сполученими Штатами. Вона обслуговує відвідувачів з обох країн. Головний вхід знаходиться з американської сторони, але більшість книг у Канаді. На підлозі є лінія, що позначає кордон. Хоча канадцям не потрібно пред’являти паспорт для входу до бібліотеки, їм настійно рекомендується мати при собі посвідчення особи на випадок, якщо прикордонний патруль США вирішить провести перевірку.

Окрім звичайної бібліотеки, у будівлі також знаходиться оперний театр. Сцена розташована в Канаді, але більшість місць розміщена в США.

 Бібліотечний проєкт майбутнього/ Осло, Норвегія

Щороку в Бібліотеці майбутнього, яку The Guardian називає «найтаємнішою бібліотекою у світі», новий автор додає до колекції рукопис, який не буде доступний для читання до 2 114 року. Проєкт було розпочато у 2014 році шотландською художницею Кеті Патерсон. Як тільки 100 книг буде зібрано, їх надрукують на папері, виготовленому зі спеціально вирощеного лісу.

Було створено комітет майбутньої бібліотеки, який щорічно обирає, якого автора слід запрошувати для участі у проєкті. Рішення приймаються на підставі «видатного внеску в літературу та поезію, а також спроможності їх робіт захоплювати уяву нинішнього та майбутніх поколінь». Маргарет Етвуд була першим автором, який написав секретну історію для Бібліотеки майбутнього. Серед інших авторів, які зробили свій внесок: Девід Мітчелл, Хан Кан та Оушен Вуонг.

Пляжна бібліотека / Муніципалітет Балчик, Болгарія

Курорт Албена пропонує ідеальне рішення для гостей, які хочуть читати біля моря, але не бажають тягати з собою паперові книги або ризикувати потраплянням піску до своїх пристроїв.
Масивний курорт, розташований на узбережжі Чорного моря, має очікувані зручності, такі як розкішні спа-центри та спортивні споруди. Справжнім подарунком для читачів є пляжна бібліотека. У бібліотеці близько 6000 книг 15 мовами, які розміщені на 140 стійких до атмосферних впливів полицях. Пластикова кришка захищає полиці в негоду.

Олександрійська бібліотека / Олександрія, Єгипет

Олександрійська бібліотека створена на згадку про давню Олександрійську бібліотеку, яка, на жаль, була втрачена в давнину. Бібліотека, спроєктована норвезькою архітектурною фірмою Snøhetta, та є циліндричною будівлею, яка виглядає так, ніби її верх зрізаний по діагоналі й височить над калюжею води. Будівництво було завершено у 2001 році неподалік місця розташування початкової бібліотеки.

Крім бібліотеки, у будівлі також розташовані планетарій, конференц-центр, чотири музеї та низка художніх галерей.

 Тяньцзіньська бібліотека Біньхай / Тяньцзінь, Китай

Ще одна бібліотека з футуристичним науково-фантастичним дизайном – бібліотека Тяньцзінь Біньхай у Китаї. У головному атріумі розташовані ряди хвилястих білих полиць, що сягають стелі. У центрі всього цього знаходиться величезний сферичний зал, відомий як Око. Хоча це візуально вражає, але не є практичним рішенням: верхні полиці недоступні та заповнені зображеннями книг, надрукованими на алюмінієвих пластинах.

 Бібліотека собору кардинала Теренса Кука / Нью-Йорк

Крихітна бібліотека собору Теренса кардинала Кука розташована в системі метро, ​​а саме на північно-західному кутку Лексінгтон-авеню та 50-ї вулиці, недалеко від турнікетів шостого поїзда. Нагорі немає вивісок, що вказують на існування бібліотеки під землею, тому багато людей не знають про її існування.

Підземна бібліотека виконує своє головне завдання: надання пасажирам книг для цікавого проведення часу.

Бібліотека Васконселос / Мехіко, Мексика

Зовні бібліотека Васконселос виглядає як бетонний моноліт. Але всередині знаходиться величезний, схожий на печеру простір, заповнений чимось на кшталт нескінченних консольних стосів книг. Розташовані в шаховому порядку полиці ширяють над центральним проходом і забарикадовані мінімальними сталевими поручнями, а не стінами. Дизайн здається одночасно геометричним та хаотичним.

Бібліобурро / Ла Глорія, Колумбія

Коли шкільний вчитель Луїс Соріано зрозумів, що його сільські учні не мають доступу до книг удома, він вирішив взяти справу до своїх рук і доставляти літературу прямо їм за допомогою свого осла. “Спочатку люди бачили в мені не більше ніж напівбожевільного вчителя з якимись книгами та своїм ослом”, — згадував одного разу Соріано. Але його ідея увінчалася успіхом, і незабаром він додав другого осла-книжника — пару осликів звати Альфа та Бето, що разом означає алфавіт іспанською мовою.

Приморська бібліотека / Ціньхуандао, Китай

Приморську бібліотеку називають “самою самотньою бібліотекою у світі”, оскільки вона розташована на ізольованій ділянці пляжу, без під’їзду до дороги. Насправді це не так уже й далеко від цивілізації. Хоча відвідувачам доводиться йти піском, щоб дістатися дверей бібліотеки. Самотня будівля була спроєктована так, щоб сприяти зв’язку з океаном, тому головний читальний зал має багаторівневу конструкцію, щоб у всіх був гарний краєвид на море.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.